Sergi
KARATAY BELEDİYESİ, KARATAY KAPALI SPOR SALONU’NU TAMAMLADI

HASAN KILCA: İLÇEMİZİ YENİ SPOR TESİSLERİYLE DONATIYORUZ

Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Karatay Spor Salonu tamamlandı. Karataylı çocuklar ile gençlerin spor yaptığı ve yeteneklerini geliştirebildiği yeni bir mekâna daha kavuştuğunu belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak spor alanındaki tesisleşmeyi önemsediklerinin altını çizdi.

Karatay’da spor tesislerinin sayısını artırmak ve gençlerin daha iyi koşullarda spor yapabilmesini sağlamak amacıyla yatırımlara hız veren Karatay Belediyesi, ilçeye önemli spor tesisi daha kazandırdı.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temeli atılan Karatay Kapalı Spor Salonu’nun yapımı tamamlandı ve söz konusu tesis, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Toplam 8 bin 680 metrekare arsa içerisinde 1161 metrekarelik inşaat alanına sahip spor salonunda 15’e 28 ebatlarına sahip oyun sahası, fuaye alanı, seyirci tribünü, soyunma odaları ve idari bölümler bulunuyor.

GENÇLERİMİZİN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİNE KATKI SUNUYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte, Karatay Spor Salonu’nda incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Karatay’ın dört bir yanını çok amaçlı yeni spor tesisleriyle donattıklarını aktaran Başkan Hasan Kılca, spor alt yapısı ve tesisleşmesine verdikleri desteklerle gençlerin en iyi şekilde yetişmesine katkı sağladıklarını söyledi.

Karatay’ı sporun merkezi haline getirme yolunda önemli mesafeler kat ettiklerini ifade eden Hasan Kılca şunları dile getirdi; “İlçemizin sportif alandaki ciddi alt yapısını ve potansiyelini ön plana çıkarmanın, alt yapıya sağlam ve kalıcı destekler vermenin sözünü vermiştik. Şimdi bu sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim göz bebeğimiz onlar için ne kadar çalışsak hizmet etsek azdır. Çünkü ileride bayrağı taşıyacak onlar. Karatay Lisesi olarak bildiğimiz 15 Temmuz Lisemizin hemen bitişiğinde yer alan Karatay Kapalı Spor Salonu’nu tamamladık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Burada geleceğin sporcuları yetişecek. Bizler gençlerimize sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz, yatırımlarımızın hepsi daha donanımlı, kendini geliştiren, akıllı ve bilinçli bir nesil yetiştirmek içindir.  İlçemizin dört bir tarafında hayata geçecek olan bu yatırımlar sayesinde inşallah ilçemizden şampiyon sporcularımızı çıkartacağız.”

 

Habere Ait Görsel İçerikler