Sergi
KARATAY BELEDİYESİ’NDEN 24 BİN METREKARELİK ALANDA YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMASI

HAMZAOĞLU PARKI’NIN 1. ETAP ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILCA: KARATAY’DAKİ YEŞİL KUŞAKLARA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK

Yeşil alan, park ve bahçe çalışmalarıyla vatandaşlar için yeni yaşam alanları oluşturan Karatay Belediyesi, Hamzaoğlu Mahallesi’ne yeni bir park kazandırıyor. 1’nci etap çalışmaları tamamladıkları parkın yanı sıra birçok projeyle donatarak vatandaşların yaşam kalitesinin yükselttiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hamzaoğlu Parkı’nın bölge sakinlerine hayırlı olmasını diledi.

Vatandaşlara konforlu ve güzel alanlar sunmak için çalışan Karatay Belediyesi; ilçeye yeni bir park daha kazandırdı. Bu kapsamda, Hamzaoğlu Mahallesi’nde 12 bin metrekarelik 1’nci etap çalışmaları tamamlanan parkı Doğuş Parkı ile bütünleşti. Böylece bölgede 24 bin metrekarelik bir yeşil hat oluşturuldu.

BÖLGEMİZ FERAH VE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞTU

Karatay’daki yeşil kuşaklara bir yenisini daha eklediklerini aktaran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; ilçeyi yeşil alanlarla donattıklarını söyledi.

Hamzaoğlu Mahallesi’nde 1’nci etap çalışmaları tamamlanan park hakkında bilgi veren Başkan Hasan Kılca; “İlçemizin dört bir tarafını yeni nesil park alanlarıyla donatıyoruz. Ferah, temiz ve düzenli yaşam alanlarımızı sayısını artırmak için başlattığımız hizmet seferberliğimiz devam ediyor. Yeni parklarımızı hizmete sunarken diğer taraftan mevcut park ve yeşil alanlarımızın eksikliklerini gidererek mahallelerimizdeki yaşam seviyesini daha nitelikli hale getiriyoruz. Hamzaoğlu Mahallemizde böyle bir parka ihtiyaç vardı. Bizler de mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle istişare ederek gerekli planlamaları yaptık ve parkımızın yapımına başladık. 12 bin metrekarelik 1’nci etap çalışmalarını tamamlandığımız Hamzaoğlu Parkımız, 2021 yılında tamamladığımız Doğuş Parkı ile bütünleşiyor. Dolayısıyla bu bölgemizde şu anda 24 bin metrekarelik bir yeşil hat oluştu. Yeni parklarımızdaki yeşil alanlar ve oturma alanlarıyla bölgemiz daha ferah ve güzel bir görüntüye kavuşmuş oldu. Her yeni park ilçemize yeni bir hava ve farklı bir güzellik kazandırıyor. El birliğiyle çalışarak daha başarılı ve daha güzel hizmetleri hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Habere Ait Görsel İçerikler