BAŞKAN HANÇERLİ, BİRİM MÜDÜRLERİ İLE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile bir araya gelerek; her bir müdürlüğün ihtiyaçları ve çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Hançerli göreve geldiğinden bugüne gerçekleştirilen yatırımları ve projeleri değerlendirdiği toplantıda bir Karataylı olarak; gerek günümüze taşıdığı kültürel mirası gerek sürekli gelişen yapısı ile Hazreti Mevlana’nın diyarı Karatay’ın, Konya'nın dünyaya açılan vitrini olduğunu dile getirdi.

Karatay’ın köklü tarihi geleceğe taşınıyor
Başkan Hançerli “Karatay’a hizmet etme şerefine erişmiş olmak bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu yana Karatay’ın bin yıllık köklerine bağlı kalarak; Karatay’ı her gün daha da modernleşen bir cazibe merkezi haline getirip, Karataylı hemşerilerimizi daha yüksek standartlara sahip yaşam alanlarına sosyal donatılara ve kültürel faaliyetlere kavuşturmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bir başkentin her zaman başkent olduğu bilinciyle tarihi mirasımızı bugüne ve geleceğe güvenle taşımak için gayret sarf etmekteyiz.” dedi.

2018 dolu dolu bir hizmet yılı oluyor
Karatay'da 82 Mahalleye eşit hizmet götürdüklerine dikkat çeken Başkan Hançerli; "Her geçen gün gelişim zincirine bir halka eklenen Karatay, bugün modern binaları, yayla yollarına kadar uzanan gelişmiş ulaşım ağı, üniversitesi, adliyesi, şehir hastanesi, hafif raylı ulaşımı, şehrin en büyüğü de dahil olmak üzere parkları ile şehrin içerisinden doğan bir ilçe olarak karşımızdadır. Bugünlere gelirken geçilen aşamalar, AK Parti iktidarımızın yerel yönetimlere verdiği büyük önem ve kurumlar arası işbirliğini sağlayan 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası sayesinde hizmetlerimiz büyük bir ivme kazanarak katlanmış ve hemşerilerimize daha iyi hizmet edebilme imkanı oluşturmuştur." ifadelerine yer verdi