Sergi
GÜL BAHÇESİ’NDE SONA YAKLAŞILDI

GÜL BAHÇESİ’NDE İLK FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞMAYA BAŞLADI

BAHÇENİN İLK GÜL FİDANLARINI BAŞKAN HASAN KILCA EKTİ

HASAN KILCA: KARATAY’IN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATIYORUZ

Karatay Belediyesi tarafından yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan “Karatay Gül Bahçesi”nde artık sona yaklaşıldı. Bahar aylarının gelmesiyle çalışmalarını hızlandıran Karatay Belediyesi, bahçeye çeşitli renk ve güzellikteki gül fidanlarını ekmeye başladı. Proje kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, ekiplerle birlikte ilk gül fidanlarını toprakla buluşturdu. Karatay’ın Yaz aylarında Lavanta’nın yanında gül kokularıyla farklı bir havaya bürüneceğinin altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Karatay Gül Bahçemizle Konya’mıza yeni bir güzellik katıyoruz” dedi.

Doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleriyle her zaman ön planda olan Karatay Belediyesi, hayata geçen özgün ve yeni birçok projesi sayesinde ise günden güne ilçenin çehresi değişiyor.

2019’da şehre Karatay Lavanta Bahçesi’ni kazandıran ve Konya’ya farklı bir güzellik getiren Karatay Belediyesi, Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde 13 bin 700 metrekarelik bir alana kurduğu “Karatay Gül Bahçesi”nin yapımını da büyük oranda tamamladı. Gölgelikli salıncak, gül şemsiyesi, gazebo, gül takı, travers yürüyüş yolları, gül ağaçları ve daha birçok objenin yer alacağı Karatay Gül Bahçesi’nin yaz aylarında güllerin açmasıyla birlikte vatandaşların ziyaretine açılmış olacak.

KARATAY GÜL BAHÇESİ’NE İLK GÜL FİDANLARINI BAŞKAN HASAN KILCA EKTİ

Tamamlandığında güzellikleri, renkleri ve kokularıyla Karatay Lavanta Bahçesi’nin ardından ilçenin yeni cazibe noktası olması planlanan Karatay Gül Bahçesi’nde ilk gül fidanları da toprakla buluşmaya başladı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, toplamda 50 bin adet ve 160 farklı türden gülün ekileceği Karatay Gül Bahçesi’ndeki son çalışmaları ve projede gelinen noktayı yerinde inceledi.

KARATAY’IN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATIYORUZ

Karatay Gül Bahçesi’ni tamamlamak üzere olduklarını belirten Başkan Hasan Kılca, ilçeye kazandırdıkları bu yeni projelerinin Karatay’ın güzelliğine farklı bir güzellik katacağını söyledi.

Hasan Kılca; “Karatay’ımızı güzelleştirmeye devam ediyoruz. 2019’da hayata geçirdiğimiz ve yerli yabancı on binlerce misafirimizi ağırladığımız Karatay Lavanta Bahçesi projemizin ardından şimdi de aynı bölgeye Karatay Gül Bahçesi kuruyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bahçemizde yoğun bir çalışma yürütüyor. Bahçemizi büyük oranda tamamladık ve ilk fidanlarımızı da toprakla buluşturmaya başladık. İlçemizi Lavanta’nın ardından şimdi de Gül kokusu saracak. Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayacağız ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte Karatay Gül Bahçemizi vatandaşlarımızın ziyaretine açacağız” ifadelerini kullandı.

Habere Ait Görsel İçerikler