Sergi
KONYA OMUZ OMUZA VERDİ DEPREM BÖLGESİNE DESTEK OLUYOR

KARATAY’DA TOPLANAN 9 TIRLIK YARDIM MALZEMESİ BÖLGEYE ULAŞMAYA BAŞLADI

KARATAY BELEDİYESİ BÖLGEYE 100 BİN ADET EKMEK GÖNDERDİ

BÖLGEDE YAŞAYAN ÇÖLYAK HASTALARI DA UNUTULMADI

HASAN KILCA: TÜM KONYA OLARAK OMUZ OMUZA VERDİK

Konya, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında adeta yardım seferberliği ilan etti. Bölgede yaraların sarılması amacıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde şu ana kadar Karatay’daki Konya Spor ve Kongre Merkezi’nde toplanan 9 tırlık yardım malzemesi bölgeye ulaştırılmaya başlandı. Karatay Belediyesi de araç ve personel desteğinin ardından ilk etapta Hatay’a 100 bin adet ekmek gönderdi. Bölgede yaşayan Çölyak hastaları da unutulmadı ve belediyenin ürettiği glutensiz ekmekler de hastalara ulaşmaya başladı.

10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin hemen sonrasında yaraların sarılması için adeta seferberlik ilan eden Karatay Belediyesi, depremin sabahında hazırladığı kurtarma ve mobil araçlarının yanı sıra, konteynerler, çekiciler, tatlı su araçları, jeneratör ile 38 personelini Hatay’a göndermişti.

Söz konusu çalışmalarının yanı sıra Karatay Belediyesi; Konya Valiliği öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle devam eden yardım kampanyasına da önemli katkılar sağlıyor.

KARATAY DEPREM YARALARINI SARMAK İÇİN OMUZ OMUZA VERDİ 

Bu kapsamda yazılı ve görsel ile sosyal medya kanalları, SMS’ler ile daha birçok platformdan duyurulan deprem bölgesine yönelik olarak başlatılan yardım kampanyasının duyurulmasının ardından kullanılmamış kıyafetler, gıda, katalitik soba, battaniye ve kişisel hijyen malzemeleri başta olmak üzere bölgede kullanılabilecek her türlü yardım malzemesi, Karatay’daki Konya Spor ve Kongre Salonu’na toplanmaya başladı.

KARATAY’DA HAZIRLANAN 9 TIR BÖLGEYE ULAŞTIRILDI

Karatay Belediyesi görevlilerinin yanı sıra yüzlerce Konyalı gönüllü tarafından tasnif edilen malzemeler, daha sonra paketlenerek tırlara yükleniyor. Yardım kampanyasının başlamasının üzerinden henüz yanlızca 1 gün geçmeden toplanan 9 tır yardım malzemesi Konya’nın koordinasyon halinde olduğu Hatay’a ulaşmaya başladı.

BAŞKAN HASAN KILCA VE İL BAŞKANI HASAN ANGI ÇALIŞMALAR İNCELEDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; Karatay Belediyesi personelinin yanı sıra yüzlerce gönüllü vatandaşın depremzedeler için tek yürek olduğu Karatay’daki Konya Spor ve Kongre Salonu’ndaki çalışmaları incelediler.

Konya Yardım Toplama Merkezleri’nden birisi olan Konya Spor ve Kongre Merkezi’ne yardım malzemesi getiren ve burada gönüllü olarak çalışan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Hasan Kılca ile İl Başkanı Hasan Angı, söz konusu çalışmaların sorunsuz bir şekilde sürmesi için salon görevlileriyle de istişarelerde bulundular.

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE 100 BİN EKMEK

Öte yandan Karatay Belediyesi, bölgeye 100 bin adet ekmek gönderdi. Karatay Halk Ekmek Fabrikası’ndan yüklenen binlerce ekmek, Hatay’a ulaştırılmaya devam edilirken; bölgede yaşayan Çölyak hastası vatandaşlar da unutulmadı. Bu kapsamda Karatay Belediyesi’nin ürettiği glutensiz ekmekler de Çölyak hastalarına ulaştırılması amacıyla deprem bölgesine gönderildi. Karatay Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinin ihtiyaç duyacağı ekmeğin yanı sıra her türlü araç, ekipman ve personel desteğinin de devam edeceği ifade edildi.

Habere Ait Görsel İçerikler