Sergi
BAŞKAN KILCA’DAN REGAİB GECESİ MESAJI VE ÜÇ AYLAR’IN BAŞLANGICI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Regaib Gecesi ve 
Üç Aylar’ın başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bu dönemlerin samimiyet ve hassasiyet çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Hasan Kılca; “Bu kıymetli gecenin ve kavuştuğumuz Üç Aylar’ın insanların barış ve huzuruna, İslam aleminin birlik ve dirliğine vesile olmasını rabbimden diliyor; tüm İslam âleminin Regaib Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Regaib Gecesi ve Üç Aylar’ın başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde: “Heyecan, hasret ve samimiyetle yolunu gözlediğimiz Üç Aylar’a erişmenin sevincini taşıyoruz. Bu kıymetli zaman dilimi affımıza, arınmamıza, İslam âlemiyle birlikte dünyanın barış ve huzuruna vesile olsun inşallah.Üç Aylar; yaratılış gayemizi ve bu gaye çerçevesinde insani ilişkilerimizi düzenlemek, güzelleştirmek adına bir fırsat oluşturmaktadır. Bize düşen, heybemizi sorumluklarımız neticesinde iyi, güzel ve faydalı amellerle doldurmaktır. Kazandığımız gönüller ve kurduğumuz muhabbet bağları bilhassa bu kıymetli zaman diliminde bulunmaz bir fırsattır. Bu kıymetli günler ve icra edeceğimiz Regaib Gecesi vesilesi ile tüm dünya üzerinde var olan her türlü sıkıntının, zulmün ve savaşın son bulması; yaşadığımız dünya hayatının İslam âlemi ile birlikte tüm dünya mazlumları için yaşanabilir bir düzen ve sistemde olması için dua edelim. Bunlarla birlikte mazlum coğrafyaların umut bağladığı ülkemizin, dünyaya sözü geçen büyük Türkiye’nin daha da güçlenmesi için rabbim gayretimizi, heyecanımızı artırsın. 

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimiz başta olmak üzere tümİslam âleminin Regaib Gecesi’ni tebrik ediyor; Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” 

 

 

Habere Ait Görsel İçerikler