Sergi
KARATAY’DAKİ LAVANTA BAHÇELERİ 400 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞE ULAŞTI

KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA,LAVANTA BAHÇESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

HASAN KILCA: İLÇEMİZ YENİ PROJELERİMİZLE GÜZELLEŞİYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geçtiğimiz aylarda 250 bin metrekarelik alana 200 bin yeni Lavanta fidesi daha ekilerek 4 kat büyütülen Karatay Lavanta Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Son projelerle ilçedeki Lavanta bahçelerinin büyüklüğünün 400 bin metrekareye ulaştığını söyleyen Başkan Hasan Kılca; “İlçemiz, yeni ve özgün projelerimiz sayesinde her geçen gün güzelleşiyor. Tüm misafirlerimizi bu Yaz Lavanta Bahçemizde yaşanacak görsel şölene davet ediyorum” dedi. 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, büyütme çalışmalarının yapıldığı Karatay Lavanta Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Belediye başkan yardımcılarının da eşlik ettiği incelemede Başkan Hasan Kılca, genişletilen alan hakkında bilgi aldı.

Başkan Hasan Kılca, belediye olarak sürdürdükleri genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilçenin çehresinin değişeceğini söyledi. 

Karatay Lavanta Bahçesi’nin ilçeye farklı bir hava kattığını belirten Hasan Kılca; “Farklı zenginlikler ve pek çok eşsiz güzelliğesahip bir ilçede yaşıyoruz. Bu güzelliğe güzellik katmak için Karatay Belediyesi olarak bizler de 2019’da Karatay’ımıza Karatay Lavanta Bahçemizi kazandırmıştık. Kısa sürede bu bahçemiz, hem Konyalı hemşehrilerimizin hem de Türkiye’nin birçok şehrinden gelen on binlerde misafirimizin yeni gözdesi ve tercihi oldu. Lavanta Bahçemiz; kokusu ve güzel görüntüsüyle ilçemizi süslüyor ve Karatay’a bambaşka bir hava katıyor. 2019’da 90 bin metrekarelik alana 90 binden fazla Lavanta fidesi ekerek oluşturduğumuz Karatay Lavanta Bahçesi’ne geçtiğimiz aylarda 250 bin metrekarelik yeni bir alan daha ekleyerek bu alana 200 bin lavanta fidesi daha ektik. Bu çalışmamızla Karatay Lavanta Bahçesi’nin genişliği tam dört katına çıktı ve toplamda 340 bin metrekarelik bir büyüklüğe ulaşmış oldu. Bu alanlara yeni dikilen fidelerimizin de büyümesiyle birlikte buraların manzarası daha güzelleşecek ve görsel şölen yaşatacak.Yine İsmil Mahallemizde Karatay Termal Tatil Köyümüzün hemen yanı başında 60 bin metrekarelik alana da yeni bir Lavanta Bahçesi kazandırıyoruz. Böylelikle Lavanta Bahçelerimizi, genişlettiğimiz bahçemiz ve yeni bahçemizle birlikte toplamda 400 bin metrekarelik bir alana yaymış olduk. Karatay Belediyesi olarak boş alanları böyle güzel projelerle değerlendiriyoruz. Aynı zamanda Karataylı üreticilerin dikkatini de Lavanta’ya çekmek istiyoruz. Katma değeri yüksek olan bu bitki ekonomiye de katkı sunacak. Ben, geçtiğimiz yaz aylarında olduğu gibi bu Yaz da tüm misafirlerimizi bahçemizdeki şölene davet ediyorum” dedi. 

 

Habere Ait Görsel İçerikler