CELALEDDİN KARATAY GENÇLİK MERKEZİ İKİNCİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLIYOR

CELALEDDİN KARATAY GENÇLİK MERKEZİ İKİNCİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLIYOR

Akabe Mahallesi Alaaddin Kap Caddesi üzerinde yer alan Karatay Belediyesi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde 4 Şubat Pazartesi Günü başlayacak ikinci dönem kayıtları, 8 Şubat Cuma Günü sona erecek. Kayıt yaptırmak isteyen 14-28 yaş aralığındaki gençler 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’ne şahsen müracaat ederek ücretsiz kayıt yaptırabilecekler.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde öğrenciler için kültürel birikim ve sosyal etkinliklere katılımı sağlamak amacıyla kurulan derslikleri, müzik atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, kafeteryası, bilardo salonu, kütüphanesi, internet-bilişim köşesi, fitness-aerobik salonu, etüt salonu gibi etkinlik alanlarını bünyesinde barından büyük bir kompleks ile gençlere yönelik her imkanı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Hançerli 14-28 yaş aralığındaki tüm gençlerin Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptırabileceğini söyleyerek; Gençlik Merkezinin üye sayısının her geçen dönem daha da arttığını belirtti. İngilizce, Rusça, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Arapça, İtalyanca, Osmanlıca, On parmak klavye, Ney, Resim, Solid Works, İşaret Dili, Hızlı Okuma, Bilgisayar, Autocad, Diksiyon, Gitar, Grafik tasarım, Fotoğrafçılık, Bağlama, Üniversiteye Hazırlık, Bay-Bayan Fitness branşlarında eğitim verildiğini kaydeden Başkan Hançerli, öğrencilerin taleplerine göre farklı branşlarda da eğitim verilebileceğini belirtti. Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde belirli aralıklarla gençlerle bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Hançerli, gençlerin iyi yetişmesi, ülkesine ve milletine hayırlı bireyler olmaları için Karatay Belediyesi olarak çalışmaların hızla süreceği dile getirdi.

Gençlere hizmet etmek görevimizdir

Başkan Hançerli geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi en nezih ortamlarda en güzel şartlarda eğitim görmeleri için çalışmaların devam edeceğini söyledi. Başkan Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli yarışmalar, konferans ve seminerler, geziler, sosyal sorumluluk projeleri ve daha pek çok etkinlikle gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmayı kendine amaç edindiğini sözlerine ekledi.

Habere Ait Görsel İçerikler