Sergi
RAMAZAN KARATAY’DA YAŞANIR

KARATAY’DA RAMAZAN GECELERİ BİR BAŞKA

RAMAZAN, KARATAY’DA DOLU DOLU GEÇİYOR

KARATAY BELEDİYESİ RAMAZAN AYI BOYUNCA BİRÇOK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Karatay Belediyesi’nin Ramazan ayının dolu dolu yaşanması için hazırladığı programlar vatandaşların yoğun ilgisiyle başladı. Geçtiğimiz hafta ilki yapılan ve Ramazan boyunca devam edecek “Karatay Ramazan Etkinlikleri”ne 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı. Yine Karatay Belediyesi, bu ay boyunca çeşitli konulardaki konferanslar, söyleşiler ve seminerlerle de Ramazan’ın manevi iklimini ve paylaşma atmosferini şehrin tamamında yaşatmayı hedefliyor.

Ramazan Ayı’nın manevi iklimini ve paylaşma atmosferini şehrin tamamında yaşatmayı amaçlayan Karatay Belediyesi, birçok sosyal ve kültürel organizasyona ev sahipliği yapıyor.

KARATAY RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NE BÜYÜK İLGİ

Karatay Belediyesi’nin Ramazan ayı içerisinde yaptığı faaliyetlerden olan ve geçtiğimiz hafta ilki gerçekleştirilen “Karatay Ramazan Etkinlikleri”ne 7’den 70’e binlerce vatandaş katılmıştı. Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’ndeki etkinliklerle çocuklar ve aileleri Meddah/Hikayeler, İbiş ile Memiş, Nasreddin Hoca’dan Hikayeler, Keloğlan ve Annesi Ortaoyunu, Kavuklu-Pişekar Ortaoyunu, Hacıvat-Karagöz Gölge Oyunu, Nasreddin Hoca-Keloğlan ve Annesi orta oyununda eğlenceli vakitler geçirdi.

Öte yandan her yaş grubuna hitap eden çeşitli eğlence ile kültürel etkinliklerin ilk haftasının ardından Karatay Belediyesi Ramazan Etkinlikleri; 23-24 ve 30 Mart ile 06 ve 07 Nisan günlerinde de gerçekleştirilecek. Söz konusu programların başlama saati ise 15.00…

RAMAZAN’DA SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Karatay Belediyesi tarafından organize edilen bir başka etkinlik olan “Ramazan’da Sağlıklı Beslenme Semineri” de Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nde düzenlendi. Diyetisyen Senem Duran’ın konuşmacı olduğu seminerde katılımcılara; Ramazan Ayı’nda iftar ve sahurda dikkat edilmesi gereken beslenme kuralları ile ilgili bilgiler verildi. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen seminerde katılımcılar da, merak ettikleri konulardaki sorularını Diyetisyen Senem Duran’a iletme fırsatı buldular.

KARATAY’DA “SAHURA DOĞRU RAMAZAN SOHBETLERİ” BAŞLIYOR

Karatay’da 11 ayın sultanı Ramazan’ın gündüzü başka, gecesi bir başka geçiyor. Bu kapsamda Karatay Belediyesi, iftardan sonra da vatandaşın sosyal ve kültürel hayatına katkı sunacak “Sahura Doğru Ramazan Sohbetleri”ni de başlatıyor.

Ramazan ayı boyunca sürecek olan ve Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’ndeki söz konusu programlar çerçevesinde Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Nuh Doğan; 22 ve 29 Mart ile 5 Nisan Cuma akşamları saat 22:00 ile 23:00 saatleri arasında Konyalılarla buluşacak. Yine KTO Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Arapça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ramazan Sönmez de; 23 ve 30 Mart ile 6 Nisan Cumartesi akşamları saat 22:00 ile 23:00 arasında Konyalılarla bir araya gelerek birçok konuda sohbet edecek ve fikir alış verişinde bulunacak.

RAMAZAN’IN O GÜZEL MANEVİ HAVASINI İLÇEMİZİN TAMAMINA YAYMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; Ramazan ayının paylaşma, bereket ve bolluk ayı olduğu vurgulayarak, Karatay’da sosyal ve kültürel faaliyetlerinin Ramazan Ayı boyunca süreceğini kaydetti. Başkan Hasan Kılca; “Biz, toplumumuzun dimağlarında yer edinen Ramazan geleneklerini bu yılda da yaşatmak istiyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda insanımızın kültürel ve sosyal hayatlarına dokunmaya, Ramazan ayının o güzel manevi havasını ilçemizin tamamına yaymaya devam edeceğiz” dedi.

 

Habere Ait Görsel İçerikler