Sergi
KARATAY TABİAT MEKTEBİ EĞİTİMLERE BAŞLADI

MİNİK ÖĞRENCİLER TABİATIN İÇİNDE HEM ÖĞRENİYOR HEM EĞLENİYOR

KARATAY’DA İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİ DOĞAYLA BULUŞTURAN PROJEDE EĞİTİMLER BAŞLADI

HER YIL 1500 İLKOKUL 2. SINIF ÖĞRENCİSİ PROJEDEN FAYDALANACAK

HASAN KILCA: ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMESİ ÖNCELİĞİMİZ

Karatay Belediyesi, eğitim çağındaki çocukların okul dışı öğrenme ve tabiat sevgisine katkı yapmak amacıyla hayata geçirdiği Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimlere başladı. Karatay Şehir Parkı içerisinde hizmet vermeye başlayan projeyle ilkokul ikinci sınıf öğrencileri, bir taraftan birçok atölye çalışmasıyla doğayı yeniden keşfederken diğer taraftan da eğlenceli bir şekilde eğitim hayatlarına katkı sunacaklar. Minik öğrencilere farklı donanımlar kazandıran Karatay Tabiat Mektebi’nden ise her yıl ilçedeki 1500 ilkokul ikinci sınıf öğrencisi faydalanacak.

Karatay Belediyesi tarafından, ilçede eğitim çağındaki çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlanmasına yönelik olarak yapımı tamamlanan Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimler başladı.

HER YIL KARATAYLI BİN 500 İLKOKUL 2. SINIF ÖĞRENCİSİ FAYDALANACAK

Karatay Şehir Parkı içerisinde kurulan Karatay Tabiat Mektebi sayesinde her yıl ilçedeki ilkokul ikinci sınıf 1500 öğrenci; kurulan atölyelerde tarım, hayvancılık, sıfır atık, çevre ve daha birçok konuda uygulamalı eğitimler ile etkinliklere katılıyor.

Karatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen eğitimler kapsamında Karatay Tabiat Mektebi’nde; ahşaptan oluşturulan 3 adet atölyede kil seramik yapımı, temel yaşam becerileri, kompost yapımı, atık malzemelerden organik kompost yapımı ve daha birçok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında ayrıca; içerisinde midilli atları, tavşan, kedi, güvercin, tavuk ve horoz gibi canlıların olduğu Hayvan Evleri ile çadırlar kuruldu. 3 katlı Gözlem Kulesi’ne çıkan minikler,  doğal hayatı izleme fırsatı bulurken, 100 metrekarelik Labirent Oryantiring Parkuru’nda ise öğrenciler, birçok eğlenceli etkinliğe katıldı.

ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMESİ ÖNCELİĞİMİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çocukların eğitim hayatına önemli katkı sağlamasını hedefledikleri projenin Karatay’a hayırlı olmasını diledi.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda çocuklarımızın eğitimi ve geleceğe hazırlanmaları bağlamında milli eğitim müdürlüğümüze önemli destekler veriyoruz. Karatay Şehir Parkımızın içerisine Karatay Tabiat Mektebi’mizi kurduk ve eğitimlerimize başladık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz projemizle her yıl ortalama bin 500’ün üzerinde ilkokul ikinci sınıf öğrencimizi buraya getirip öğrencilerimize uygulamalı ve teorik eğitimler verilecek. Çocuklarımız, oluşturduğumuz atölye ve alanlarda hem doğayla, toprakla, canlılarla iç içe olacaklar hem de birçok atölye çalışmalarıyla okullarında gördükleri eğitimlerini pekiştirmiş oluyorlar. Öğrencilerimizin doğayla buluştuğu, doğada yaşayarak güven elde ettiği, el becerilerinin, kişisel, sosyal ve duygusal becerilerinin geliştiği, birlikte iş yapabilme yeteneğinin güçlendiği bir ortam sunmuş olduk. Karatay Tabiat Mektebimizi bu çerçevede, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın okul dışı öğrenme bağlamında önemli görüyoruz. Karatay Tabiat Mektebimiz ilçemize, Konyamıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Habere Ait Görsel İçerikler