Sergi
KUDÜS İÇİN BİRLİK İFTARI

KONYALILAR FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN ORUÇLARINI SİMİT, HURMA VE MEYVE SUYU İLE AÇTILAR

HASAN KILCA: DUA VE DESTEKLERİMİZLE HER ZAMAN FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Karatay Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu tarafından organize edilen “Kudüs İçin Birlik İftarı” gerçekleştirildi. Büyük bir ilginin olduğu programa katılan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Bizler, evlerimizde sofralarımızda iftarlarımızı açarken maalesef orada büyük acılar yaşanıyor. İnşallah direnişleriyle onlar da zalim İsrail’e karşı kazanacak ve büyük bir zafer elde edecekler. Dua ve desteklerimizle her zaman bütün Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi. 

Toplumun tüm kesimlerine yönelik gerçekleştirilen projeler ve etkinliklerle birçok konuda önemli farkındalıklar oluşturan Karatay Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu, önemli ve bir o kadar da anlamlı bir programa daha imza attı.

FİLİSTİN İÇİN ORUÇLARINI SİMİT, HURMA VE MEYVE SUYU İLE AÇTILAR

Bu kapsamda Kadim Kudüs Çalışma Grubu, Filistin’de yaşanan soykırım ve katliamların yanı sıra Filistin halkını anlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Kudüs İçin Birlik İftarı” programı düzenledi. Mevlana Meydanı’ndaki programa 7’den 70’e yüzlerce Konyalı katıldı. İftara katılanlar, tuttukları orucun iftarını Filistin halkı için hurma, simit ve meyve suyu açtılar. 

İSRAİL’E KARŞI TEPKİMİZİ HEP DİRİ TUTMALIYIZ

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programda konuşan Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürahim Arslan; “Hem Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları, olayları ve katliamları unutmamak hem de tepkimizi diri tutmak adına bu akşam bir araya geldik. Filistin’de on binlerce bebek, çocuk genç ve kadın can verdi ama şanlı bir direniş veriyorlar. Kadim Kudüs Çalışma Grubu kurulduğu günden bu yana pek çok etkinlik yaptı bu akşamki program da bu manada anlamlı ve önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

DUA VE DESTEKLERİMİZLE FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

“Kudüs kanayan yaramız” diyerek konuşmasına başlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Filistin’de yaşananlara dikkatleri çekti. Başkan Hasan Kılca şunları aktardı; “Filistin’de yaşananlar içimizi dağlıyor. Bu iftar programıyla, dua ve desteklerimizle her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Çünkü bizler, evlerimizde sofralarımızda iftarlarımızı açarken maalesef orada büyük acılar yaşanmaya devam ediyor. İnşallah direnişleriyle onlar da zalim İsrail’e karşı kazanacak ve büyük bir zafer elde edecekler. Ben teşrifleriyle ve dualarıyla bu akşam programımıza katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Habere Ait Görsel İçerikler