Sergi
HASAN KILCA, ÇALIŞAN GENÇLİK İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN KILCA: YATIRIMLARIMIZDA EN BÜYÜK PAY ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ İÇİN

KILCA: ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE KADAR ÇOCUKLARIMIZ BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Çalışan Gençlik Meclisi’nin “Sen de Sor” programında çalışan gençlerle bir araya geldi. Yerel yönetimler alanındaki tecrübelerini ve belediye olarak 5 yılda yaptıkları yatırım ile projelerini gençlerle paylaşan Başkan Hasan Kılca, gençlerin hem Konya hem de Karatay gündemiyle ilgili tüm sorularını da samimiyetle yanıtladı. Karatay Belediyesi olarak ilçedeki bütün çocukları ve gençleri çok önemsediklerine vurgu yapan Hasan Kılca; “Bizler, belediyemizin imkânları ölçüsünde, birçok proje ve yatırımımızla çocuklarımız ile gençlerimizin iyi yetişmesi ve geleceğe iyi hazırlanması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Çalışan Gençlik Meclisi’nin “Sen de Sor” başlığı altında gerçekleştirdiği programda gençlerle bir araya geldi.

Programda belediyecilik alanındaki tecrübelerini gençlerle paylaşan Başkan Hasan Kılca, gençlerin hem belediyecilik hem de kendi hayatlarıyla ilgili sorduğu soruları da tek tek yanıtlamayı ihmal etmedi.  

ANAOKULUNDAN TUTUN DA ÜNİVERSİTEYE KADAR ÇOCUKLARIMIZ BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Karatay Belediyesi olarak çocukları ve gençleri çok önemsediklerini ifade eden Hasan Kılca, Türkiye Yüzyılı’nda çocukların ve gençlerin ülke olarak belirlenen yeni yol haritasında çok önemli rol oynamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu hedefe ve amaca uygun olarak kendilerinin de son 5 yılda önemli yatırım ve projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyleyen Kılca; “Karatay Belediyesi olarak anaokulundan tutun da üniversiteye kadar hayata geçirdiğimiz pek çok projemiz var. Bunları hayata geçirirken de çocuklarımızın ve gençlerimizin beklenti ile ihtiyaçlarını tespit edebilmek adına ilçemizdeki 160 okulun tamamını ziyaret ettim. Ziyaretlerimizde de öğretmenlerimize okul yöneticilerimize okullarımızın tüm ihtiyaçlarını biz karşılayacağız, sizler eğitime odaklanın dedik. Böylece okullarımızın neye ihtiyacı varsa bu eksiklikleri gidermeye gayret ettik, buna da devam ediyoruz. Bahçesi uygun olan tüm okullarımıza halı saha sözü verdik ve bugüne kadar 30 okulumuza 30 adet FIFA normlarında suni çim halı saha kazandırdık. Kapalı spor salonu yaptığımız okullarımız var. TÜBİTAK tarafından her ay yayınlanan popüler bilim dergilerini ücretsiz bir şekilde ilkokuldan lisede eğitim gören tüm öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Yine bütün okullarımıza Popüler Bilim Yayınları Kitaplıkları kurduk. Öğrenciler arasında futbol, satranç ve basketbol turnuvaları düzenliyoruz. Spor branşlarında yeteneği olan çocuklarımızı kulübümüze dâhil ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

YATIRIMLARIMIZDA EN BÜYÜK PAY ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ İÇİN

İlçemizin farklı noktalarında 4 adet KOMEK binası yaparak Büyükşehir Belediyemize teslim ettik. Bu tesislerden birisi Bilgehane olarak gençlerimize hizmet veriyor. Yine Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’ni tamamlayarak burayı da gençlerimizin hizmetine sunduk. Bu merkezlerimizin sayısını da önümüzdeki dönem artırmayı hedefliyoruz. Belediye bütçemiz açısından tarihimizin en büyük yatırımız olan Karatay Spor Merkezi’ni de gençlerimiz için inşa ediyoruz. Yapımı devam eden ve içerisinde yüzme havuzu, basketbol sahaları ve bireysel spor alanları gibi daha pek çok donatıyla hayata geçirdiğimiz tesisimizi bu yıl içinde tamamlayacağız. Bu ve daha birçok projeyle çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü onların iyi yetişmesi ve geleceğe iyi hazırlanması çok önemli. Bu bağlamda bizler de belediyemizin imkanları ölçüsünde onlar için çalışmayı ve onlara hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu güzel program vesilesiyle gençlerle buluşmuş olmaktan dolayı mutluyum. İlginiz ve bu sıcak karşılamanız dolayısıyla sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yine bu güzel buluşmayı sağlayan Çalışan Gençlik Meclisi Başkanı Veli Vural kardeşime de teşekkür ediyorum.”

Habere Ait Görsel İçerikler