Sergi
YKS’YE GİRECEKLERE SINAV ÜCRETİ DESTEĞİ

HASAN KILCA: GENÇLERİMİZİN GAYRETLERİ VE BAŞARILARI DAİM OLSUN

Karatay Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek bütün öğrencilerin YKS kayıt ücretini karşılayacak. Geleceğe hazırlanan tüm gençlere destek olmaya gayret ettiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “İnanıyorum ki her biri çok iyi yerlere gelecek ve ülkemize de çok büyük katkılar yapacaklar. Bizler de bu desteğimizle onların gayretlerine katkı sunmuş oluyoruz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.

Eğitime olan desteğiyle herkesin takdirini toplayan Karatay Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için desteğini açıkladı.

Karatay Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek ve belediyeye başvurusunu yapacak Karataylı bütün gençlerin sınav oturumu kayıt ücretini karşılayacak.

BAŞVURULAR 1 MART’A KADAR YANIBAŞIMDA KARATAY’DAN YAPILABİLECEK

Destekten Karatay’daki bütün lise 12. sınıf öğrencileri, Karatay’da ikamet edip farklı il veya ilçede eğitim gören bütün lise 12. sınıf öğrencileri ve 20 yaşını geçmemiş olmak kaydıyla açık öğretim lisesi öğrencileri faydalanabilecek. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, 1 Mart Cuma günü saat 23:59’a kadar Karatay Belediyesi’nin Yanıbaşımda Karatay mobil uygulamasına başvurularını yaptırabilecekler.

Bu arada öğrenciler, kayıt oldukları her oturum için destek alabilecekler. Ödemeler ise 18 ile 22 Mart tarihleri arasında yapılacak.

GENÇLERİMİZİN GAYRETLERİ VE BAŞARILARI DAİM OLSUN

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, her zaman gençlerin yanında olduklarını vurgulayarak gençleri geleceğe hazırlayacak her türlü projenin içinde yer almaya devam edeceklerini aktardı.

Başkan Hasan Kılca; “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da YKS heyecanını yaşayacak ilçemizdeki tüm 12’nci sınıf öğrencilerimizin sınav kayıt ücretlerini Karatay Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Öğrenci kardeşlerimiz, öğretmenleri, aileleri ve sevdiklerinin büyük katkılarıyla üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanıyorlar. İnanıyorum ki her biri çok iyi yerlere gelecek ve ülkemize de çok büyük katkılar yapacaklar. Bizler de bu desteğimizle onların gayretlerine bir nebze de olsa katkı sunmuş olacağız. Şimdiden sınava girecek tüm öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum. Gayretleri ve başarıları daim olsun. Biz, Karatay Belediyesi olarak her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Habere Ait Görsel İçerikler