Sergi
KARATAY BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE KURULAN AKINCI PARK’TA KURA HEYECANI YAŞANDI

154 DAİRE İÇİN KURALAR NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

KILCA: KARATAY’IN DAHA DA GÜZELLEŞMESİ VE GELİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulduktan sonra geçtiğimiz ay Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca tarafından kamuoyuna tanıtılan ve üye başvuruları alınan Akıncı Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi’nde bu kez kura heyecanı yaşandı. Pandemi dolayısıyla belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan kura, noter huzurunda çekildi ve kura sonucunda 3+1 ve 2+1 daireler için 154 asil ve yedek üye belirlendi. İlçenin her bakımdan gelişmesi ve güzelleşmesi için çalıştıklarını söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Projemiz, yeni daha birçok özel girişimleri de özendirecek ve bölge, daha geniş kapsamlı bir dönüşümün merkezi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan Akıncı Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi’nde kura heyecanı vardı.

Pandemi dolayısıyla belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı yayınla gerçekleştirilen kura ile 135 metrekarelik 3+1 100 daire ve 100 ile 85 metrekarelik 54 daire için toplamda 154 asil ve 154 yedek üyesi belirlendi.

Karakulak Mahallesi, Büyükkumköprü Caddesi ve Sarıcami Sokak kesişimi ile Balçelebi Caddesi ve Tinat Sokak kesişimindeki iki farklı ada ve parselden oluşan toplam 27 bin 53 metrekarelik kentsel dönüşüm alanında yer alan projeye başvuru yapan vatandaşlar, https://akincipark.karatay.bel.tr/ adresinden kura sonuçlarını öğrenebilecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Akıncı Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi projesinin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirterek gerçekleştirilen kuranın hayırlı olmasını diledi.

Salgın süreci dolayısıyla kuranın dijital ortamlardan noter huzurunda yapıldığını söyleyen Başkan Hasan Kılca, “Karakulak Mahallemizde hayata geçirdiğimiz 252 konutluk Akıncı Park Toplu Konut Yapı Kooperatifiyle düzenli ve güvenli yapılaşmanın hızlandırılması, özel girişimlerin özendirilmesi ve vatandaşlarımızın çok daha ferah ve konforlu yaşam alanlarına kavuşmasına imkan sunuyoruz. Geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna tanıttığımız ve başvurularını aldığımız kooperatifimizin 154 asil ve 154 üyesi için kuralarını da böylece gerçekleştirmiş olduk. Toplamda 20 bin metrekarelik yeşil alanla çevrelediğimiz konutlarımız, park ve dinlenme alanları, yeraltı otoparkıyla hemşehrilerimize modern bir yaşam alanı sunmuş olacağız. Bu projemiz, inşallah yeni daha birçok özel girişimleri de özendirecek ve bölge, çok daha geniş kapsamlı bir dönüşümün merkezi olacaktır” dedi.  

Habere Ait Görsel İçerikler