KONYA ŞEHİR HASTANESİ GİRİŞ YOLLARININ YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

KILCA: VATANDAŞLARIMIZIN ŞEHİR HASTANESİ’NE RAHAT VE SORUNSUZ ULAŞIMI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Karatay Belediyesi, yapımında artık son aşamaya gelinen ve hizmete girmek için gün sayan Konya Şehir Hastanesi’nin giriş yollarının yapım çalışmalarına devam ediyor. Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bölgedeki çalışmalarını yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Bölgemizi sağlık alanında bir üs haline getirecek Konya Şehir Hastanesi’ne vatandaşlarımızın ulaşımının rahat ve sorunsuz olması için çalışıyoruz” dedi.

Karatay Belediyesi tarafından ilçenin genelinde alt yapısı tamamlanmış yerlerdeki yol yapım, bakım ve onarım ile asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Konya’ya kazandırılan ve yapımında artık son aşamaya gelinen Konya Şehir Hastanesi’nin giriş yollarının yapım çalışmalarına devam ediyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da hizmete girmesiyle birlikte Konya Şehir Hastanesi’ne gelecek vatandaşların hastaneye girişlerini kolaylaştıracak yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

ŞEHİR HASTANEMİZ KONYA’YI VE BÖLGEMİZİ SAĞLIKTA BİR ÜS HALİNE GETİRECEK

Fen İşleri ekiplerinden bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra çalışmaları değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İç Anadolu’yu sağlıkta üs haline getirecek Konya Şehir Hastanesi’nin Karatay’da yapılması dolayısıyla ayrıca mutlu olduklarını belirtti.

Başkan Hasan Kılca, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en büyük hayalim’ dediği ve ülkemizin birçok ilinde yapılarak hizmete girmeye başlayan şehir hastanelerinin en güzellerinden biri de Konyamıza yapılıyor. Hastanenin bir an önce hizmete girmesi adına çalışmalar hızla devam ediyor ve herkes üzerine düşeni yapıyor. Konya Şehir Hastanemiz, bölgeye ciddi anlamda hizmet verecek ve bu bölgeyi sağlıkta bir üs haline getirecek. Bu güzel yatırımın Karatay’da yapılması da bizler için ayrıca bir mutluluk kaynağı. Bizler de Karatay Belediyesi olarak hükümetimizin sağlık yatırımlarının en önemli halkalarından birisi olan Şehir Hastanesi’ne katkı sunmak için hastanenin giriş yollarını yapıyoruz. Çünkü hemşehrilerimizin hastaneye rahat ve sorunsuz bir şekilde ulaşımı önemli. Yaklaşık 2 kilometrelik bu yolda şu anda ekiplerimiz altyapısını yapıyor. Önümüzdeki günlerde de asfaltlama çalışması yaparak çalışmamızı tamamlamış olacağız. İlçemize hemşehrilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Habere Ait Görsel İçerikler