KARATAY'IN PARKLARI NORMALLEŞME DÖNEMİ İÇİN HAZIR

KILCA: HEMŞEHRİLERİMİZİ İLÇEMİZİN TÜM GÜZELLİKLERİNİ YAŞAMAYA DAVET EDİYORUZ

Her gün binlerce vatandaşı ağırlayarak Konya'nın en gözde parklarını bünyesinde barındıran Karatay, normalleşme için açıklanan takvim için de hazır. İlçede bulunan tüm parklardaki çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; "Parklarımızı hemşehrilerimizin sıkıntılı günler sonrasında nefes alacağı, stres atabileceği, keyifli vakit geçirebileceği yerler haline getirmek için çalışmalarımızı tamamladık. Kurallara uyarak hem sağlığımızı hem de huzurumuzu koruyalım" dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici bir süre için faaliyetlerine ara verilen Karatay'daki parklar, alınan kararlar neticesinde Karatay Belediyesi tarafından vatandaşın kullanımı için yeniden hazırlandı.

Koronavirüs salgınında ümit verici tablo sonrasında normalleşme sürecine hızlı bir şekilde hazırlanan Karatay Belediyesi, 1 Haziran itibariyle açılan parklardaki çalışmalarını da böylece tamamladı. Belediye ekipleri, söz konusu çalışmalar kapsamında özellikle ailelerin uğrak noktası haline gelen Karatay'daki parkları tek tek elden geçirerek eksikliklerini giderdi. Yıpranan çocuk oyun gruplarını yenileyen ekipler, parklardaki kameriyelerin bakım ve tadilatlarını gerçekleştirdi. Yeşil alanların da bakımını gerçekleştiren belediye ekipleri, çimleme ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesindeki Fidanlık Alanı'nda yetiştirilen çiçeklerin dikimini yaparak parklarda estetik bir hava oluşturdu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak normalleşme dönemine hazırlandıklarını belirterek bu konuda aktif ve oldukça faydalı bir süreç yönettiklerini kaydetti.

Başkan Hasan Kılca, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararları kapsamında uzun bir süredir hizmet veremeyen parklarımız da açıldı. Karatay Belediyesi olarak parklarımızı hemşehrilerimizin nefes alacağı, stres atabileceği, keyifli vakit geçirebileceği yerler haline getirmek için gerekli bütün çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz; evde kal çağrılarına uyan hemşehrilerimiz için rengarenk oturma ve dinlenme alanları, çocuklarımız için de oyun gruplarına dair çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştirdi. Bizler de bu vesileyle hemşehrilerimizi ilçemizin tüm güzelliklerini yaşamaya davet ediyoruz. Elbette bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hemsehrilerimizden sosyal mesafe ve hijyen kurallarına da azamî ölçüde uymaları konusunda hassas olmalarını rica ediyorum. Hemşehrilerimizin mutluluğu ve huzuru için gayretimiz devam edecek" dedi.

Habere Ait Görsel İçerikler