BAŞKAN KILCA'DAN KADİR GECESİ MESAJI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kılca, "Dünyanın Koronavirüs salgını ile mücadale ettiği bu dönemde Kadir Gecesi önemli bir fırsat. Bu mübarek gecede tüm insanlığın sağlık ve huzuru için dua etmeyi unutamayalım" dedi. 

Kadir Gecesi'ne ulaşmamız vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm İslâm aleminin bu mübarek gecesini tebrik etti. 

Ümmet olarak başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşıldığını hatırlatan Başkan Hasan Kılca, bu güzel ayda bin aydan hayırlı Kadir Gecesi'ne ulaşmış olmanın ayrı sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Hasan Kılca'nın Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı masaj şu şekilde; 

"Bereket içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, bu güzel ayın manevi lezzeti de artık doruğa ulaşıyor. Özellikle de af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın heyecanı ve sevinci apayrı.

Bu gece, ümmetimiz ve tüm insanlık için çok önemli bir fırsat. Dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı bu özel geceyi çok iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz.

Tüm dünyanın Koronavirus salgını ile mücadele ettiği bu günlerde tüm insanlığın sağlık ve huzuru için de dua etmeyi unutamayalım. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz ve insanlık bu beladan da kurtulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni kutluyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Habere Ait Görsel İçerikler