Sergi
KARATAY’DA YOĞUN KULLANILAN MEYDAN, CADDE VE KALDIRIMLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

KILCA: HERKES ÜLKEMİZİN BU BÜYÜK MÜCADELESİNE KATKI VERMELİ

Karatay Belediyesi’nin koronavirüs tedbirleri kapsamında başlattığı okul, kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı alanlardaki dezenfekte çalışmaları sürüyor. Son olarak Hz. Mevlana Müzesi’nin önü ile Mevlana meydanının yanı sıra ilçede yoğun bir şekilde kullanılan cadde, kaldırım, sokak ve yolları da köpüklü su ile temizleyen Karatay Belediyesi, ülke genelinde yürütülen büyük mücadeleye katkı sunuyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, salgının daha fazla yayılmaması için çalıştıklarını belirterek özellikle risk grubundaki vatandaşların yapılan çağrılara hassasiyetle uymaları yönündeki tavsiyesini yineledi.

Karatay Belediyesi tarafından başlatılan ve ilçe genelini kapsayan Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Söz konusu çalışmalar kapsamında Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, Hz. Mevlana Müzesi’nin önü ve Mevlana Meydanı’nın yanı sıra ilçe genelinde yoğun bir şekilde kullanılan caddeleri, sokakları ve kaldırımları köpüklü su ile temizleyerek dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

ÜLKEMİZİN SALGINLA MÜCADELESİNE KATKI SUNUYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, koronavirüs tedbirleri kapsamında Karatay Belediyesi olarak okul ve sağlık ocakları, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı mekan ve ortamlarda dezenfekte çalışması yürüttüklerini hatırlatarak söz konusu çalışmaların ara verilmeden devam ettiğini belirtti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde, sokak ve kaldırımların da tazyikli ve deterjanlı suyla yıkamaya başladıklarını aktaran Başkan Hasan Kılca, “Salgının ilk anından itibaren tüm imkânlarımızı seferber ederek bütün dünyayı etkisi altına alan devletimizin bu salgınla olan büyük mücadelesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Okullarımızın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile birçok mekanda dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Yine gece gündüz demeden temizlik ekiplerimiz, zaten sabahın ilk saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar tam donanımlı temizlik araçlarıyla ilçemizi baştan aşağı temizliyorlardı. Son salgınla birlikte çalışmalarımızı genişleterek sıklaştırdık ve Hz. Mevlana Müzesi’nin önü, Mevlana Meydanı ile ilçemizde yoğun bir şekilde kullanılan cadde, sokak ile kaldırımlarımızı köpüklü suyla yıkıyoruz. Gereken hijyen kurallarını uygulayarak salgının önüne geçmek için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızdan bize bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve devletimizin yaptığı tüm çağrılara kulak vermelerini rica ediyorum. Özellikle risk grubundaki yaşlılarımız ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların evlerinden dışarıya çıkmamaları son derece önemli. İnşallah bu süreci hep birlikte sorunsuz bir şekilde atlatacağız” dedi.

 

Habere Ait Görsel İçerikler