KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA’DAN 18 MART MESAJI

KILCA: ÇANAKKALE; ONURUMUZUN, NAMUSUMUZUN VE BAĞIMSIZLIĞIMIZIN KANIMIZIN SON DAMLASIYLA KORUNDUĞU EMSALSİZ BİR ŞAHLANIŞTIR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Hasan Kılca, Çanakkale Zaferi’nin vatanı, bayrağı, özgürlüğü, hürriyet ve istikbali tehlike altına girdiğinde, aziz ve fedakar milletimizin ölümü bile seve seve göze alarak neleri başarabileceğinin bütün dünyaya bir ispatı olduğuna vurgu yaptı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla bir kez daha idrak ettiklerini belirten Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şöyle:

“18 Mart 1915’te milletimizin yeniden dirilişine vesile olan Çanakkale Zaferi, askeri ve siyasi başarı olmaktan öte; inanç, azim ve kararlılığın adıdır. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkânsızlıklarına rağmen yedi düvele varlığını bir kez daha kanıtladığı eşsiz bir başarıdır. 250 bini aşkın şehidimiz ve yüz binlerce gazimiz, adlarını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanıştır.

Sadece Anadolu’dan değil, gönül coğrafyamızın dört bir yanından gelerek Çanakkale’de göğüs göğse çarpışan ecdadımız; vatan, bayrak ve bağımsızlık uğruna hiç tereddüt etmeden ölümü göze alıp şehit olmuştur, gazi olmuştur. Bu anlamda Çanakkale Zaferi; gerek milletimiz, ülkemiz, istikbal ve hürriyetimize göz koyan emperyalist güçler, gerekse de hain ve kirli planlar peşinde koşan tüm şer odakları için de asla unutulmaması gereken bir ders niteliğindedir.

Bu aziz vatanın korunması, ezanımızın dinmemesi ve şanlı bayrağımızın gönderde dalgalanmaya devam etmesi için tam 105 yıl önce verilen o destansı mücadeleyi bugün millet olarak iyi idrak etmeli, gelecek nesillere de bu bilinci taşımayı ecdadımıza karşı bir borç olarak bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Habere Ait Görsel İçerikler