Sergi
KARATAY BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİMİN KALİTESİ’Nİ YÜKSELTEN PROJELER

“KARATAY EĞİTİM PROJESİ”NİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

KILCA: AMACIMIZ EĞİTİM KALİTESİNİ DAHA DA YÜKSELTMEK

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde eğitim çağındaki çocuklar ve gençlerin eğitimlerine katkı sağlamanın yanı sıra öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek sunmak amacıyla bugüne kadar birçok projeye imza attı. İçerisinde birçok proje uygulamasını barındıran Karatay Eğitim Projesi’ne ilişkin protokol ise, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar tarafından imzalandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Karatay Belediyesi, Karatay Kaymakamlığı Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ile liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak eğitim, kültür, teknoloji ve sportif alanlarda yapılacak çalışmalarda iş birliği içinde, verimli ve etkin bir eğitim öğretim süreci inşa etmeye ilişkin protokol imzalandı.

VALİ TOPRAK: BU PROJE, İLÇEMİZİN EĞİTİMİNE ÇOK BÜYÜK KATKILAR YAPACAK

Konya Valiliği’nde gerçekleştirilen törende konuşan Vali Cüneyit Orhan Toprak, en büyük amaçlarının vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış, milli ve manevi duygularından ödün vermeyen geçmişini unutmayan fakat bunun yanında dünyadaki tüm bilimsel gelişmelerden haberdar olup bu ilerlemelerin daha da ötesine geçen nesiller yetiştirmek olduğunun altını çizdi.

Vali Cüneyit Orhan Toprak; Necmettin Erbakan Üniversitesi, Karatay Belediyesi, Karatay Kaymakamlığı ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanacak protokolün de bu amacı taşıdığını belirterek şunları söyledi:

“Valiliğimiz, üniversitelerimiz, belediyelerimiz, STK’larımız ve diğer tüm kurum ile kuruluşlarımız şehrimizde çok güzel faaliyetler gerçekleştiriyor. Herkes bu konuda elini taşın altına koyuyor ve inanılmaz işler ortaya çıkıyor. Bugün de Karatay Eğitim Projesi’nin protokolünü imzalıyoruz. Proje kapsamında Karatay Belediyemiz, ilçe genelinde ilkokula başlayacak tüm öğrencilere kırtasiye ve çanta desteği veriyor vermeye devam edecek. TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kütüphanesi kuruldu. Öğrenciler, tamamen bilimsel ve yeni birçok bilgiye bu kitaplıktan ulaşabilecek. Yine Karatay Belediyesi, merkeze uzak mahallelerde eğitim gören öğrenciler için tarihi ve kültürel geziler düzenleyecek. Karatay Belediyesi, ilçe genelini kapsayacak şekilde ‘Karatay Robot Yarışması’ düzenleyecek. Liderlik Atölyesi Projesi kapsamında hem öğretmenler hem de okul yöneticileri eğitilecek. Yine, ‘Mutlu Birey Atölyeleri Projesi’ kapsamında kişilik gelişimi ve girişimcilik eğitimleri verilecek. Karatay’daki öğretmen ve öğrenciler, üniversitenin imkanlarından faydalanabilecek. Karatay Eğitim Projesi, gerçekten de hepsi birbirinden kıymetli birçok alt projeyi içeriyor. Ben bu vesileyle Necmettin Erbakan Üniversitemize, Karatay Kaymakamlığımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Karatay Belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

BU PROJELERLE KONYA EĞİTİMDE BİR MARKA OLUR

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, imzalanan protokolün uygulamaya geçmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Cem Zorlu, “Bugün imzaladığımız protokol, gerçekten de gerçekten de çok önemli. Ancak asıl önemli olan, imzadan öteye geçilerek uygulanmasıdır. Zira pek çok protokol yapabilirsiniz ama bunun uygulanmaması, protokolü işlevsiz kılıyor. Dolayısıyla bu konudaki hassasiyetleri dolayısıyla öncelikle Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar hangi hayırlı işi getirdiysek mutlaka bizlere destek olmuştur. Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca da yine bu konuda her zaman bizlerin destekçisi. İl Milli Eğitim Müdürümüz de yine eğitimde şehrimizi marka yapmak adına çok gayretli. Bizler de bu çorbada bir tuzumuz olsun arzusundayız. İşte tüm bu kurumlar bir araya gelince önemli bir katma değer oluşuyor. Bu projelerle Konya, eğitimde marka şehir olma yolunda önemli bir noktaya gelecektir” ifadelerini kullandı.

TEK AMACIMIZ KARATAY’DA AKADEMİK VE EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise göreve gelir gelmez önceliklerini eğitime verdiklerini belirterek bu konuda hemen çalışmaya başladıklarını aktardı.

Başkan Hasan Kılca, şunları dile getirdi: “3 okulumuzun temelini atmıştık. 3 tane de yapımları devam eden okulumuz vardı. Bu üç okulumuzu 2019’da tamamlayarak milli eğitim müdürlüğümüze teslim ettik. Yapımı süren 2 tane de anaokulumuz var. Onlar da tamamlanmak üzere. Eğitime yönelik yaptığımız bu fiziki çalışmalarımızın yanı sıra ilçemiz genelinde akademik kalitenin daha da yükselmesinin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklarımızın yetişebilmesi için de birçok proje yürütüyoruz. Bugün imzaladığımız protokol de bunu kapsıyor. Karatay Eğitim Projemiz, okullarımıza yayından malzeme desteğine, kültürel ve sosyal gezilerden, yarışmalara kadar birçok alt projeyi bünyesinde barındırıyor. Bir kısmını hayata geçirmeye başladık bir kısmı ise planlama veya uygulama aşamasında. Projemizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu vesileyle de, çok önemsediğimiz bu projeye katkıları dolayısıyla Sayın Valimize, rektörümüze, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum.”

Karatay’daki tüm ilkokul 1. sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye desteğinde bulunduk. Önümüzdeki yıllarda da bu katkımızı sunmaya devam edeceğiz. Yine bu yıl ilçemizde 8’inci sınıfta okuyan 2 bin öğrencimize toplamda 8 bine yakın LGS kaynak kitabı desteği verdik. Bu desteklerimiz devam edecek. Karatay’da Tekno-Sanat Atölyelerinin yapımının yanı sıra atölyelerdeki gerekli tüm ürün ve materyallerin teminini sağlayacağız. İlçemizdeki tüm okullarımıza TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Köşesi ve Kitaplığı kurmuştuk. İlçemizde düzenlenecek Karatay Robot Yarışması’na da önemli oranda destek

Kültür, sanat, teknoloji, spor, değerler eğitimi ve akademik başarının artırılmasına yönelik planlanan birçok faaliyet ile projeyi kapsayan Karatay Eğitim Projesi’nin protokolü, konuşmaların ardından Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar tarafından imzalandı.

Habere Ait Görsel İçerikler