KARATAY BELEDİYESİ’NDEN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

BAŞKAN KILCA: VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Karatay Belediyesi, koronavirüs önlemleri dolayısıyla ilçedeki bütün Emekli Konakları, Spor Okulları, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi ve Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’ndeki faaliyetlerini geçici süreyle erteledi. Yine Karatay Belediyesi tarafından organize edilen konferans, seminer, kültür-sanat gibi tüm programlara da koronavirüs tehdidine karşı 3 hafta süreyle tedbir amaçlı olarak ara verildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, salgın hastalıkların önlenmesi ve vatandaşların sağlığının korunması amacıyla böyle bir karar aldıklarına vurgu yaparak, “Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemli. İnşallah bu olumsuzluğu da en az etkiyle devletimiz ve milletimizin gayretleriyle hep birlikte aşacağız” dedi.

Salgın hastalıkların önüne geçmek amacıyla çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; "Bilindiği gibi neredeyse tüm dünya genelinde koronavirüs nedeniyle önemli bir mücadelenin yanında yeni birçok tedbirin alınması söz konusu. Karatay Belediyesi olarak bizler de okullarımızda, kamusal alanlarda, sosyal alanlarda ve vatandaşlarımızın sık kullandığı ortak mekanların dezenfekte edilmesi konusunda gayretli bir çalışma içerisindeyiz." dedi.

KÜLTÜR-SANAT PROGRAMLARI ERTELENDİ

Koronavirüs salgınına karşı bir takım önlemler aldıklarını belirten Başkan Hasan Kılca bu kapsamda geçici süreyle kültür-sanat etkinliklerinin durdurulduğunu ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı sosyal mekanların geçici olarak kapatıldığını açıkladı. Başkan Kılca konuyla ilgili şunları söyledi: "Koronavirüs ve diğer salgın hastalıklarının yayılmasının önüne geçilmesi, vatandaşlarımızın sağlığının korunmasına katkı sağlaması adına Karatay Belediyesi olarak hizmet verdiğimiz ve yoğunlukla kullanılan tüm Emekli Konaklarımız, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezimiz, Spor Okullarımız, Celalettin Karatay Gençlik Merkezimizdeki hizmet ve faaliyetlerimize geçici süreyle ara veriyoruz. Yine belediyemiz tarafından organize edilen konferans, seminer, kültür-sanat gibi tüm programlara da koronavirüs tehdidine karşı 3 hafta süreyle tedbir amaçlı olarak ara verme kararı aldık. Hepimizin hem bu virüse hem de diğer salgın hastalıklara neden olabilen virüslere karşı ciddi önlemler alması gerekiyor. Bizim için hemşehrilerimizin sağlığı her şeyden önemli Karatay Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa hemşehrilerimizin sağlığı için yapmaya devam edeceğiz. Bizler ilçemizin ve Konyamızın hijyeni için her türlü tedbiri alıyoruz, hemşehrilerimiz de kişisel hijyen konusunda önlemleri alırsa bu süreci en sağlıklı şekilde atlatacağımızı düşünüyorum."

Tedbir alınan ve geçici süreyle ertelenen programlar ile sosyal mekanlar şöyle:

Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi,

Karatay Belediyesi Spor Okulları,

Celalettin Karatay Gençlik Merkezi,

Emekli Konakları,

Mutlu Aile Okulu Seminerleri,

Karatay'ın Seyir Defteri Gezi Programları,

Çanakkale Tiyatro ve Konser Programları,

Karatay Kent Konseyi Eğitim Programları,

Millet Kütüphanesi Gezi Programı.

 

Habere Ait Görsel İçerikler