BAŞKAN HASAN KILCA, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

KARATAY KENT KONSEYİ ORTAÖĞRETİM ÇALIŞMA GRUBU TEMSİLCİLER BULUŞMASI’NIN İLKİ YAPILDI

HASAN KILCA: NESİLLERİN İHYASINA DAHA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ  

Karatay Belediyesi Kent Konseyi tarafından, Ortaöğretim Çalışma Grubu’nun ilk Temsilciler Buluşması gerçekleştirildi. Programda öğrencilerle bir araya gelen ve Karatay Belediyesi’nin eğitim, gençlik ve spora yönelik projelerini anlatan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Sizlerin geleceğe hazırlanması için gereken her şeyi yapıyoruz. Çünkü nesillerin ihyasına, şehirlerin ihyasından daha çok önem veriyoruz” dedi.

Gençlik ve eğitime yönelik yatırımlarıyla büyük takdir toplayan Karatay Belediyesi, gençlerin Karatay’ın geleceğine katkı sunması amacıyla da birçok projeye imza atıyor.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bu kapsamda Ortaöğretim Çalışma Grubu’nun ilk Temsilciler Buluşması’nı gerçekleştirdi.

Buluşmada, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yeni dönem projeleri, masa çalışmaları ile ilçede sosyal ve kültürel etkinliklerin hayata geçmesi konusundaki fikirler ele alındı.

Programa Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan, Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fazilet Koçyiğit, Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu ile Karatay’da eğitim gören çok sayıda ortaöğretim öğrencisi katıldı.

BİZLER NESİLLERİN İHYASINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Programda öğrencilere hitap eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, etkinlik dolayısıyla Karatay Kent Konseyi ve Gençlik Meclisi’ne teşekkür etti.

Başkan Hasan Kılca, “Göreve geldiğimiz günden bu yana özellikle gençliğe, eğitime ve spora ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda da seçimlerden hemen sonra Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulması ile Karatay Belediyespor Kulübü’nün yeniden canlandırılması için hemen çalışmalara başladık. Oldukça aktif çalışan bir konsey yönetimi oluşturuldu ve şu anda gençlik ile kadın meclisleriyle birlikte güzel faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bizler sizleri geleceğimiz olarak görüyoruz. Bayrağı devredeceğimiz sizlersiniz ve sizlerin de bu bayrağı daha üst seviyelere taşıyacağınıza inanıyoruz. Bizler, nesillerin ihyasına şehirlerin ihyasından çok daha önem veriyoruz. Bunun için de çok çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

BU TÜR SOSYAL FAALİYETLER SİZLERE İKİNCİ BİR DİPLOMA OLACAK

Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Eğitimi Müdürü Sami Sağdıç ve Karatay Kent Konseyi yönetimiyle birlikte gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ile eğitime yönelik diğer çalışmalarından da bahsetti.

Hedeflerinin bu yıl Karatay genelindeki bütün okulları ziyaret etmek olduğuna vurgu yapan Kılca, şunları kaydetti: “İlçemiz genelindeki tüm okullarımızı ilçe milli eğitim müdürümüz ve kent konseyimizle birlikte ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizde hem okul yönetimleri hem öğretmenler hem de siz değerli öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelerek ihtiyaçları, talepleri ve fikirlerinizi konuşuyoruz. Bugün yaptığımız bu buluşma da bunun bir diğer ayağı. Her birinizin görüşü bizler için önemli. Buradan çıkacak fikirler tek tek not edilerek ilçemiz ve geleceğimiz için katkı sunması için değerlendireceğiz inşallah. Dolayısıyla bu tür çalışma ve etkinlikler, bizim kadar sizlere de önemli katkılar sağlayacak. Eğitim elbette çok önemli ama bu tür sosyal faaliyet ve projeler içinde yer alıp edineceğiniz tecrübeler, sizlere adeta ikinci bir diploma olacaktır diye düşünüyorum. Sizleri diğer arkadaşlarınızdan bir adım daha öteye taşıyacak bu faaliyetlere devam etmenizi temenni ediyorum ve çalışmalarımıza katkı sunduğunuz için de hepinize teşekkür ediyorum.”

KARATAY KENT KONSEYİ’NİN ETKİNLİKLERİ EĞİTİM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da, Karatay Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen Ortaöğretim Grubu 1. Temsilciler Buluşması’nın öneminden söz etti.

Öğrencilerin eğitim ve iş hayatındaki başarısının yalnızca okullarda verilen eğitimle sağlanamayacağının altını çizen Sami Sağdıç, “Öyle zannedildiği gibi okullarda her şeyi kazanamıyoruz. Belki akademik başarı elde edilebiliyor veya bir meslek seçimine yatırım yapılmış oluyor. Ancak öğrenciler ve gençlerimizin akran gruplarıyla okul dışındaki sosyal faaliyetleri onları geleceğe daha iyi hazırlıyor. Bu bağlamda Karatay Kent Konseyi’nin yaptığı bu çalışmalar eğitim camiamız için son derece önemlidir” dedi.

Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan da düzenlenen programın amacı ve içeriği konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Karatay Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde oluşturdukları Ortaöğretim Çalışma Grubu Temsilcilerinin rolünden de söz eden Abdürrahim Arslan, öğrencilerin eğitim, kültür, sanat veya daha birçok etkinliklerine dair taleplerinin Karatay Kent Konseyi’ne iletilmesi ve hayata geçmesi konusunda kendileri için birer paydaş olacaklarını söyledi.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Ortaöğretim Çalışma Grubu 1. Temsilciler Buluşması, öğrencilerin eğitimleri ile sosyal faaliyetler hakkında Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kent Konseyi yönetimiyle fikir alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

Habere Ait Görsel İçerikler