KARATAY SONBAHAR’DA BİR BAŞKA GÜZEL

KARATAY’DA KARTPOSTALLIK SONBAHAR MANZARALARI

Sıcak Yaz günleri geride kaldı ve artık Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e kadar tüm Türkiye Sonbaharın renklerine büründü. Tarihi ve kültürel mekânlarının yanı sıra eşsiz doğal güzellikleriyle de Türkiye’nin önemli ilçelerinden birisi olan Karatay da bugünlerde seyrine doyum olmayan Sonbahar manzaralarına sahne oluyor.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Karatay, Sonbaharın gelişiyle bir güzelliğe büründü.

Doğanın farklı renklerini yansıttığı Sonbahar’ın bu son günlerinde Karatay’ın dört bir yanında rengârenk görsel bir şölen var.

Sonbaharın tüm tonlarının bir arada görülebildiği ve özellikle hafta sonları şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin sıklıkla geldiği Adalet, Olimpiyat ve Şehir Parkı, yaprakların sararıp dökülmesiyle ortaya bir renk cümbüşü çıkıyor ve ziyaretçileri adeta kendine hayran bırakıyor.

Hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların uğrak yeri olan Karatay’ın parklarına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Sonbaharın bütün renklerini yansıtan sarının, kahverenginin, yeşilin, kırmızının tüm tonlarının hâkim olduğu parklardaki bu tablo gibi manzaraları kaçırmak istemiyor ve bu anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştiriyor.

 

 

Habere Ait Görsel İçerikler