BAŞKAN KILCA ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

BAŞKAN KILCA ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

KILCA: ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Cuma Buluşmaları kapsamında AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile birlikte Mengene Camii’nde vatandaşlarla ve esnafla buluştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”nın başarılı bir şekilde tamamlanması dileğinde bulunan Başkan Kılca, “Allah kahraman Mehmetçiğimizin her daim yanında olsun, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile birlikte ilçeye bağlı Mengene Camii’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Cuma Namaz sonrasında vatandaşların Cumasını tebrik eden ve bölge sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Hasan Kılca, her hafta Karatay’ın farklı bir mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini ve bundan büyük mutluluk duyduğunu aktardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”nı da değerlendiren Hasan Kılca; Türkiye’nin, birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf etme gücü ve hakkı olduğunun altını çizdi.

Kılca, “Ülke olarak birliğimize, bütünlüğümüze karşı terörist saldırıları ortadan kaldırmak, kendi topraklarından göç etmek zorunda bırakılan insanlara güvenli bölge oluşturup ülkelerine dönmeyi sağlamanın yanı sıra Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak amacıyla kahraman Mehmetçiğimiz bu operasyona başladı. Milletçe inanıyoruz ki ordumuz, Barış Pınarı Harekatı’yla Fırat’ın Doğu’sunu da PKK/YPG ve DEAŞ teröründen temizleyecek, bölgeye barış, huzur ve istikrar getirecektir. Ülkemizin bekası, şehitlerimizin kanı, mazlumların ve masumların feryadı için Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Millet olarak ordumuzun, kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Allah yâr ve yardımcımız olsun.

Öte yandan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Barış Harekatı’nda şehit olan Konyalı Piyade Onbaşı Yunus Mermer ve bütün şehitler için de Allah’tan rahmet; milletimize de başsağlığı dileğinde bulundu.

 

Habere Ait Görsel İçerikler