BAŞKAN HASAN KILCA'DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA'DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

KILCA: TEMEL ÖNCELİĞİMİZ NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜNÜN YETİŞMESİNE KATKI SUNMAKTIR 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yeni dönemin öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve ailelere hayırlı olmasını dileyen başkan Kılca, "Geleceğimizin teminatı evlatlarımız ve eğitim camiasına desteklerimiz sürecek. Çünkü temel önceliğimiz, nitelikli insan gücünün yetişmesine katkı sunmaktır" dedi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni dönemin öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve aileler için hayırlar getirmesini diledi. 

Türkiye'nin ilerlemesi, güçlenmesi ve aydınlık yarınlara taşınması için büyük önem taşıyan yeni bir eğitim-öğretim yılının daha başladığını belirten Başkan Hasan Kılca'nın mesajı şu şekilde; 

"Ülkemiz genelinde olduğu gibi Konya'mızda da binlerce öğrencimiz için ders zili çalacak. Unutulmamalıdır ki bir ülkenin gelişimi eğitimle bağlantılıdır. Eğitimin standardı ve kalitesi ne kadar yüksek olursa o ülkenin gelişimi de o derece iyi olur. Türkiye de, özellikle son yıllarda ulaşım, sağlık, ekonomi alanlarında yaşadığı büyük değişimlerin yanı sıra, eğitim alanında da önemli bir yol kat etti. Eğitime yapılan her yatırımın Türkiye'nin ve çocuklarımızın geleceğine yapılmış bir yatırım olduğu bilinciyle hareket eden Karatay Belediyesi olarak bizler de imkânlarımız çerçevesinde ilçemizde birçok okul inşa ettik etmeye devam ediyoruz. Okullarımızın çevre düzeni ve altyapı konusunda eğitim camiamıza katkı sunuyoruz. Yine Karatay Belediyesi olarak, bu yıl ilçemizin tamamında okula başlayan 1. sınıf öğrencilerimize çanta ve kırtasiye desteği veriyoruz. Çünkü bizim en temel önceliğimiz, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine vesile olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın bütün öğrencilerimize,  öğretmenlerimize anne-babalara ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Habere Ait Görsel İçerikler