ASLIM ORMANI İLE İĞDE KOKULARI KARATAY’I SARACAK

Türkiye’ye örnek olan kentsel dönüşüm projeleri ve ilçeye kazandırdığı modern tesisler ile Karatay’ı her geçen gün daha da ileriye taşıyan Karatay Belediyesi; 3 Milyon 573 Bin m²’lik yeşil alanıyla, parkları ve bahçeleri ile modern yapılaşmayı doğa ile iç içe yükseltiyor.

Aslım Katı Atık Sahasının Büyükşehir Belediyesi kararı ile Karaman Çevre Yolu’na taşınmasının ardından Konya’nın kuzeyden güneye esen hakim rüzgarları sayesinde Karatay Belediyesi Aslım Ormanı’ndaki 22 Bin 5 Yüz iğdenin kokusu Karatay’ı saracak. Aslım Ormanında 2472000 (İki Milyon Dört Yüz Yetmiş İki Bin) m2’lik alanda 84834 (Seksen Dört Bin Sekiz Yüz Otuz Dört) ağaç bulunuyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yapılan ağaçlandırma çalışmalarının hızla gelişen Karatay’da yaşam kalitesinin de yapılaşma ile aynı doğrultuda yükselmesi için çalıştıklarını vurguladı. Başkan Hançerli Karatay’ın konut alanlarının yanı sıra sanayi sahalarının da merkezi olduğuna dikkat çekerek; ağaçlandırma ve yeşil alanların Karatay’ın akciğeri olduğunu söyledi. Başkan Hançerli “Karatay’ın havasının sürekli yüksek oksijenle tazelenmesi ve sanayi yoğunluğunun çevresel etkilerinin minimum düzeyde kalması için Karatay Belediyesi olarak ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ağaçlandırma sahaları ve yeşil alanları  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz modern sulama sistemleri ve düzenli bakım programları ile ağaçların sağlıklı büyüyüp gelişmeleri için yoğun bir şekilde çalışıyor.” dedi.

Doğayla olan bağların her zaman korunması gerektiğini vurgulayan Başkan Hançerli, yapılacak çalışmaların sadece bugün için değil, gelecek nesillerin de sağlıklı bir çevrede yaşayabilmeleri için büyük önem taşıdığını söyledi.