KARATAY’DA EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav kısa adı AKİP olan Akademik Kaliteyi İyileştirme Projesi protokol imza töreninde bir araya geldi.

Törende söz alan Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar AKİP projesinin Karatay’ın eğitim ve öğretim hayatına yeni bir soluk getireceğini belirterek; Projeye verdiği büyük destek nedeniyle Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti. Kaymakam Parlar projenin fiziki alt yapısının yanı sıra öğretmenlerin de fedakar çalışmaları ile büyüyüp gelişeceğine inanacının tam olduğunu belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli üniversite sınavına hazırlanan maddi imkanı kısıtlı ve başarılı öğrencilere soru bankaları ve eğitim fasikülleri sağlayacak AKİP projesinin Karatay’daki yüksek eğitim kapasitesini daha da yukarılara taşıyacağını belirtti. Başkan Hançerli fiziki olarak okulların çevre düzenlemelerinin yapıldığını 75 okula 75 kütüphane, 20 okul, 5 kapalı spor salonu ve 16 suni çim sahayı belediye öz kaynakları ile eğitim camiasına kazandırdıklarını söyleyerek; Karatay’ın fiziki açıdan eksiği kalmadığını vurguladı. Başkan Hançerli, yapılan binaların içerisinde verilen eğitimi daha da pekiştirmek için kurumlar arası işbirliği ile çalışıldığını söyledi. AKİP projesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Hançerli, projede görev alacak öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi. Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav 11 ve 12’ların üniversiteye sınavına hazırlıkları aşamasında öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla AKİP projesinin çok önemli olduğunu söyledi. Büyükmanav, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar’a ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye AKİP projesine verdiği destek için teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav Akademik Kaliteyi İyileştirme Projesi protokolünü imzalayarak Karatay’da eğitimde yeni bir dönem başlattılar.