Karataylılar tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılanan Karatay Belediyesi Hoş Geldin Bebek Projesi, kapsamında Hoş Geldin Bebek aracı da yenilenen hediye içeriğinin konseptine uygun olarak değiştirilerek çok daha şık tasarımı ile aileleri ziyaret etmeye devam ediyor

 Hoş Geldin bebek projesi 2009 yılından bu yana ikamet adresi Karatay olan yenidoğan tüm bebekleri kapsayarak devam ediyor. Karatay Belediyesi tarafından yenilenen içeriği ile Karatay’da ikamet eden ailelerin yenidoğan bebeklerinin havlu, bebek şampuanı ve sabunu, pudra, ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım çantası gibi ihtiyaçlarını karşılanıyor. Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Doktor ve Hemşireleri bebeklerin ve annelerin sağlık kontrollerini de gerçekleştiriyor. Karatay Belediye Başkanı adına hatıra plaketlerini de ailelere takdim eden Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, her doğan bebeğe hoş bir anı bırakmış oluyor. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediyenin doğumdan ölüme, evlilikten eğitime kadar hayatın her alanında halkla iç içe bir kurum olduğunu dikkat çekerek; 2009 yılından bu yana 30.260 bebeğin Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında ziyaret edilerek sağlık kontrollerinin yapıldığını ve hediyelerin takdim edildiğini belirtti. Başkan Hançerli Karatay Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların Hoş Geldin Bebek Projesinin büyümesinde çok etkili olduğunu söyleyerek, site üzerinden yapılan başvuruların çok daha hızlı değerlendirilip yeni bebek sahibi olmuş ailelere ulaşıldığını vurguladı.

Başkan Hançerli Karataylı bebeklere hoş geldin diyerek başlayan çalışmaların, onların ileride daha nezih ve güvenli alanlarda oynamaları için parklar ve bahçeler yaparak, daha güzel okullarda eğitim görmeleri için okullar inşa ederek, spor yapabilmeleri için suni çim sahalar, kapalı spor salonları yüzme havuzlarını Karatay’a kazandırarak; hayatlarını birleştirmek için düğün yapmak istediklerinde düğün salonları yaparak devam ettiğini vurgulayarak; hayatlarının her alanında yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti.