Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı’nın ardından kurban kesim yerlerinde mikrop öldürücü özel kimyasal karışımlar içeren dezenfektan ile yıkayarak hijyenik hale getirdi.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Yetkilileri kurban kesimi sonrasında kan gibi organik kalıntıların bakterilerin ve mikropların üremesi için çok uygun bir yapıya sahip olduklarını belirterek; halk sağlığını korumak için yapılan temzilik çalışmalarının önemine dikkat çekti. Yetkililer, Karatay’da kesim yeri olarak belirlenen İstiklal Konutları basket sahası, Fetihkent Konutları  basket sahası, Karfet Konutları basket sahası, Kalenderhane Pazar Market, Büyüksinan Pazar Market, Sedirler Pazar Market, Sedirler yolu üzeri, Küçük Kum Köprü Pazar Market, Karşehir Pazar Market, Karkent Pazar Market, Çimenlik Pazar Market, Uluırmak Pazar Market, Karatay Belediyesi Aşevi, Çatalhüyük Pazar Market, İstiklal Pazar Market, Karaaslan Üzümcü Pazar Market, Keçeciler Pazar Market ve Selim Sultan Pazar Marketin Kurban Bayramı’nın ardından dezenfekte edildiğini belirtti. Yetkililer yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinin de kurban sonrası dezenfekte edildiğini vurguladı.

 

Yetkililer, Karatay’da kurban ibadetinin en hijyenik koşullarda gerçekleşmesi için Bayram süresince olduğu gibi bayram sonunda da temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirtti.