Sergi
BAŞKAN HASAN KILCA, LGS ÖNCESİNDE MEZUN OLDUĞU OKULUN ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, kendisinin de mezun olduğu Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Hafta sonunda yapılacak LGS öncesinde öğrencilere yönelik düzenlenen “LGS Öncesi Motivasyon Buluşması”na katılan Başkan Hasan Kılca; “Karatay’ımızda okul yapımlarından öğrencilerimize yönelik daha birçok projeye kadar eğitim camiasının ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda gayret gösteriyoruz. Amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasına katkı sunmak” dedi. 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya (Merkez) Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen “LGS Öncesi Motivasyon Buluşması”na katıldı.

Aynı zamanda kendisinin de mezun olduğu okulda eğitim gören ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik yapılan toplantıda öğrencilerle buluşan Başkan Hasan Kılca ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, hafta sonunda Liselere Geçiş Sistemi (LGS)’ye girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

GENÇLERİMİZİN VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞE HAZIRLANMALARINA KATKI SUNUYOR

Hayatta sınavların hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade eden Hasan Kılca; “Sizler birer İmam Hatipli olarak zaten bir adım öndesiniz. Hem öğretmenlerimiz hem sizler müthiş bir çalışma eforu sergilediniz ve hepiniz 500 tam puanı sonuna kadar hak ediyorsunuz. Karatay Belediyesi olarak temel amacımız siz gençlerimizin geleceğe hazırlanmasına katkı sunmaktır. Bu bağlamda da gece gündüz çalışıyoruz. Sizler için emek sarf ediyoruz. Göreve gelir gelmez İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile beraber okullarımızı ziyaret etmeye başladık ve bu kapsamda tüm okullarımızı yani 160 okulumuzda öğrenci ve öğretmenlerimizle buluştuk. Okullarımızın nerde ihtiyacı varsa tespit ettik ve gerekeni yaptık. Yine ilk işimiz okul yapmaktı. İlçemize 6 eğitim tesisi kazandırdık 7’ncisi yapım, 8’ncisi ise ihale aşamasında. Özetle okul yapımından, çevre düzenlemesine kadar ilçemizin eğitim camiasının tüm ihtiyaçlarıyla ilgileniyoruz. Öğrencilerimize eğitim seti desteği sağlıyoruz. Futbol turnuvaları düzenliyoruz. TÜBİTAK Bilim Çocuk, Bilim ve Teknik ile Meraklı Minik dergilerini bize müracaat eden tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak gönderiyoruz. Tüm bu projelerimiz gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe hazırlanmalarına katkı sunuyor. Ben, sizlerin de sizden sonra gelecek gençler için yepyeni çığırlar açacağınıza inanıyorum. Buradaki herkesin 500 puan almasını temennisiyle hepinize LGS’de üstün başarılar diliyorum” dedi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da LGS’ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek şunları aktardı; “70 yıllık bir ulu çınar Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeyiz. 4 yıl önce burada eğitime başlayan 120 ortaokul öğrencimiz 4 yılı tamamladı ve hafta sonunda LGS’de ter dökecekler. İnşallah Pazar günü hayırlısıyla sınavı tamamlayıp eğitim öğretim döneminin bir safhasını geride bırakacaklar. Tüm kardeşlerimize sınavda başarılar diliyorum.”

Konya (Merkez) Anadolu İmam Hatip Lisesi Süleyman Eşit ise okullarının Konya’nın en önemli kurumlarından birisi olduğuna vurgu yaparak bu farkı sınava girdiklerinde göreceklerini ifade ederek hafta sonunda sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.         

Habere Ait Görsel İçerikler