Sergi
KARATAY’IN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMA VAR

KARATAY BELEDİYESİ BU YIL 750 BİN METREKARE PARKE YOL ÇALIŞMASI HEDEFLİYOR

KARATAY BELEDİYESİ, AYNI ANDA 9 MAHALLEDE PARKE YOL ÇALIŞMASI YAPIYOR

HASAN KILCA: AMACIMIZ KARATAYIMIZIN GÜZELLEŞMESİNE VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞMASINI SAĞLAMAK

Karatay Belediyesi, ilçenin yaşam kalitesini yükseltmek ve vatandaşın mutluluğuna katkı sunmak amacıyla Karatay’ın her köşesinde çalışma yürütüyor. İlçedeki cadde ve sokakların daha modern bir görünüme kavuşabilmesi amacıyla asfalt kaplama, parke yol ile çevre düzenleme çalışmalarına hız veren Karatay Belediyesi, aynı anda merkeze uzak 9 mahallede parke yol çalışması yürütüyor. Katrancı, Köseali, Akörenkışla, Sakyatan ve Şatır mahallelerindeki çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Bu yıl için 750 bin metrekarelik kilitli parke yol hedefi koyduk. 20 mahallemizi içeren söz konusu çalışmalarımız kapsamında şu anda 9 ayrı mahallemizde 9 ekibimiz çalışıyor. Amacımız Karatayımızın güzelleşmesine ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır” dedi.

Karatay’ın çok daha estetik ve daha konforlu yollara, caddelere ve sokaklara kavuşması amacıyla Karatay Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bütün ekiplerini sahada tutmaya devam ediyor.

Bu kapsamda ekipler aynı anda; alt yapısı tamamlanan merkeze uzak 9 mahallede kilitli parke yol çalışması yapıyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Katrancı, Köseali, Akörenkışla, Sakyatan ve Şatır Mahallelerindeki çalışmalarını yerinde inceledi.

Çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Hasan Kılca, “6 Şubat’ta yaşadığımız büyük depremler nedeniyle büyük bir acı yaşadık. Bu vesileyle depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Ülkemizin milletimizin başı sağ olsun. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren tüm belediyelerimizle birlikte arama kurtarmadan enkaz kaldırmaya, yardım malzemelerinin toplanması ve koordinasyonundan bölgedeki kardeşlerimizin barınması ile bölgenin temizliğine kadar yerine getirdik. Tüm bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir taraftan da ilçemizdeki hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu konuda büyük bir gayret ve özveri içerisindeyiz. İlçe merkezimizin yanı sıra merkeze uzak tüm mahallelerimizin altyapısıyla ilgili çalışma yapıyoruz. Bu yılki hedefimiz 750 bin metrekare kilitli parke yol yapmak. Ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yıllarda merkeze uzak 12 mahallemizin parke yol çalışmasını tamamlamıştık. Bu yıl da geriye kalan 20 mahallemizde çalışmamızı sürdürüyoruz. Şu anda 9 ayrı mahallemizde 9 ayrı ekibimiz büyük bir özveriyle çalışıyor. Amacımız şehrimizin, Karatayımızın ve mahallelerimizin güzelleşmesine, estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak. Bu çerçevede de bu yıl Karatay Belediyesi olarak altyapı çalışmalarına 500 milyon TL harcamayı planladık” dedi.

Habere Ait Görsel İçerikler