Sergi
MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

HASAN KILCA: BU GECENİN EL ELE OMUZ OMUZA YÜRÜMEYE VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yayımladığı mesajla Miraç Kandil’ini tebrik etti. Başkan Hasan Kılca, “Ülkemizin yüreğinde derin yaralar açan büyük deprem felaketinin yaşandığı bugünlerde, ülke ve millet olarak kenetlenmeye ihtiyacımız var. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde gönül gönüle olmanın yaraları saracak derecede önemi bulunuyor. Miraç Kandili’nin de hep birlikte el ele, omuz omuza yürümeye vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Miraç Gecesi’nin müminler için bir kazanç ve kurtuluş kapısı olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca, 6 Şubat gecesi meydana gelen depremlerin ardından ülke olarak kenetlenerek birlik ve beraberlik örneği gösterdiklerini ifade etti.

Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde: “Hüzünlerin peşi sıra geldiği, sıkıntıların arasında bir refah kapısıdır Miraç. Depremle birlikte sadece şehirler değil kalbimiz de dağıldı. Bu güzel geceyi, içinde bulunduğumuz üç ayları avantaja çevirelim inşallah. Gerek bölgede kalan vatandaşlarımız olsun gerek şehrimize gelen kardeşlerimiz olsun desteğimizi artırarak kardeşlik köprüsünü perçinleştirelim. Zor zamanlardan geçtiğimiz bu günleri umut dolu yarınlara birlikte taşıyalım. Hep birlikte bu hüzün günlerini ömür sermayemizin miracı yapalım inşallah. Bu vesileyle; yaklaşmakta olan Dünya Kudüs Haftası’nı da tebrik ediyorum. Kudüs Miraç’ın kapısı; Miraç Kudüs’ün kalbidir. Tüm bu değerlerin kıymetini bilmek ve sahip çıkmak ise imanı bir vazifedir.

Ülkemizin yüreğinde derin yaralar açan büyük deprem felaketinin yaşandığı bugünlerde, ülke ve millet olarak kenetlenmeye ihtiyacımız var. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde gönül gönüle olmanın yaraları saracak derecede önemi bulunuyor. Miraç Kandili’nin de hep birlikte el ele, omuz omuza yürümeye vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandil’ini en kalbi duygularımla tebrik eder bu gecenin ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları için hayra, huzura vesile olmasını diliyorum."

 

Habere Ait Görsel İçerikler