Sergi
KARATAY BELEDİYESPOR TAEKWONDO SPORCULARINDAN ÖNEMLİ BAŞARI

HASAN KILCA: SPORDAKİ YATIRIMLARA ÖNEM VERİYORUZ

Karatay Belediyespor Taekwondo Takımı sporcuları, Şubat ayında İstanbul’da düzenlenecek 10. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda Milli Takım’da yarışacak. Kulüp sporcularıyla gurur duyduklarını söyleyen Karatay belediye Başkanı Hasan Kılca; “Sağlıklı, dinamik, sosyal ve sportmen bir nesil yetiştirmek için spor alanındaki yatırımlara büyük önem veriyoruz” dedi.

Gençlere yönelik yatırımlarını spor faaliyet alanları ile genişleten Karatay Belediyesi, Spor Kulübü ile başarılarına yenilerini ekliyor.

Konya’da 13-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Taekwondo Şampiyonası’na katılan Karatay Belediyespor Kulübü sporcuları, şampiyonada büyük mücadele verdi ve çeyrek finale çıktı.  

Karatay Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı sporcusu Alsu Deniz ile Mert Avcı, kazandıkları bu derecelerle Şubat ayında İstanbul’da yapılacak olan 10. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda Milli Takım’da yer almaya hak kazandı.

SPORCULARIMIZIN BAŞARILARI BİZLERİ GURURLANDIRIYOR

Şampiyonada dereceye giren sporcuları ve antrenör hocalarını tebrik eden Karatay Başkanı Hasan Kılca; kulüp sporcularının başarılarından gurur duyduklarını söyledi.

Gençlerin başarıları ve dinamik bir hayat yaşaması için her türlü imkânı sağladıklarını ifade eden Başkan Hasan Kılca; “Sağlıklı, dinamik, sosyal ve sportmen bir nesil yetiştirmek için sportif hizmetlere büyük önem veriyoruz. Kulüp çatımız altında şehrimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası sportif müsabakalarda dereceye girebilecek sporcular yetiştiriyoruz. Karatay Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin güzel ve sağlıklı bir hayat yaşaması için her türlü olanağı sağlıyoruz. Kulüp takımlarımızın yanı sıra kurslarımız ve sportif etkinliklerimiz aracılığıyla yetenekleri sporcuları keşfederek onları ülke sporuna kazandırmayı hedefliyoruz. Sunduğumuz imkânlardan üst seviyede yararlanıp kendilerini geliştiren sporcularımız, katıldıkları turnuvalarda elde ettikleri başarılarıyla hepimizi gururlandırıyor. Taekwondo Takımımız Konya’da düzenlenen şampiyonada güzel neticelerin altına imza atarak bizleri mutlu etti. Katıldıkları turnuvalarda başarılı sonuçlar alarak bizleri gururlandıran Taekwondo takımımızın teknik heyetini ve sporcularını canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Habere Ait Görsel İçerikler