Sergi
KARATAY’DA ÇOCUKLARIN EĞİTİM VE DOĞA SEVGİSİNE KATKI SUNACAK ÖNEMLİ BİR PROJE

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN İLÇEYE TABİAT OKULU PROJESİ

KILCA: ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Karatay Belediyesi, eğitim çağındaki çocukların eğitim ve doğa sevgisi açısından örnek bir projeyi hayata geçirdi. Karatay Şehir Parkı içerisinde oluşturulan Karatay Tabiat Okulu’nun yapımı tamamlanma aşamasında. Projeyi yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Çocuklarımız Karatay Tabiat Okulu’nda hem toprakla ve canlılarla iç içe olacaklar hem de uygulamalı eğitimler ile daha birçok atölye çalışmalarıyla okullarındaki eğitimlerini pekiştirecekler” dedi.

Karatay Belediyesi tarafından, ilçede eğitim çağındaki çocuklara yönelik olarak hayata geçirilen Karatay Tabiat Okulu’nun yapımı tamamlandı.

Karatay Şehir Parkı içerisinde oluşturulan Karatay Tabiat Okulu Projesi sayesinde ilçedeki ilkokullarda eğitim gören çocuklar; doğal yaşamın yanında tarım, çevre ile günlük hayatlarında ve okullarında kullanabilecekleri birçok bilgiyi uygulamalı bir şekilde öğrenebilecek.

Söz konusu proje kapsamında park içerisine Karatay Tabiat Okulu oluşturuldu. Dört ayrı derslik ve atölyeden oluşan projeye dahil olacak çocuklar; tarım ve çevre ile ilgili dikim ve ekim alanlarından arkeoloji, bilim ve sanat ile ahşaba yönelik zanaat atölyelerinde hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alacak.

ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yapımında son aşamaya gelinen Karatay Tabiat Okulu’nda incelemeler yaptı. Proje hakkında bilgi alan Başkan Hasan Kılca, ilçenin eğitim hayatına önemli katkı sağlaması hedeflenen projenin Karatay’a hayırlı olmasını diledi.

Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda da özellikle çocuklarımızın eğitimi ve geleceğe hazırlanmaları bağlamında milli eğitim müdürlüğümüze önemli destekler veriyoruz. Karatay Şehir Parkımızın içerisinde Karatay Tabiat Okulu projemizi hayata geçirdik ve ekibimizle birlikte burayı inceledik. Projemiz tamamlanmak üzere ve inşallah kısa bir süre içerisinde çocuklarımız burada uygulamalı ile teorik olarak eğitim almaya başlayacaklar. Çocuklarımız, Karatay Tabiat Okulu’nda oluşturacağımız bölümlerde hem toprakla ve canlılarla iç içe olacaklar hem de birçok atölye çalışmalarıyla okullarında gördükleri eğitimlerini pekiştirecekler. Karatay Tabiat Okulumuz, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için yeni bir eğitim tesisi olarak Konyamıza ve Karatay’ımıza uzun yıllar inşallah eğitim verecek. Projemizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Habere Ait Görsel İçerikler