Sergi
KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA’DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

HASAN KILCA: NESLİN İHYASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KILCA: YENİ DÖNEMDE DE EĞİTİM YATIRIMLARIMIZ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yeni dönemin öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve ailelere hayırlı olmasını dileyen Hasan Kılca; eğitimin hizmetlerinde öncelikleri olduğunu söyledi. Kılca; Karatay’da hayata geçirdikleri pek çok projeyle ilçenin eğitim kalitesinin yükselmesine önemli katkılar sunduklarını, yeni dönemde de eğitimin yanında olmaya devam edeceklerini aktardı.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni dönemin öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve aileler için hayırlar getirmesini diledi.

Hasan Kılca eğitimin öncelikleri olduğunu dile getirerek; Karatay’da hayata geçirdikleri pek çok projeyle de ilçenin eğitim kalitesinin yükselmesine önemli katkılar sunduklarını söyledi. Yatırım başlıkları içerisinde eğitime önemli bir yer ayırdıklarını aktaran Kılca; Spordan eğitim-öğretime, kültürden-sanata her alanda gençlerin geleceğe donanımlı ve kaliteli hazırlanmaları için her türlü altyapı imkânını sunduklarını belirtti.

EĞİTİM CAMİSASINA KAZANDIRDIĞIMIZ OKULLAR İLE ÖNCÜ BİR BELEDİYEYİZ

İlçe genelinde hayata geçirdikleri yatırım ve projelerle eğitime yönelik hizmetleri modern ortamlara taşıdıklarına işaret eden Hasan Kılca öğrencilerin daha modern binalarda eğitim almalarına katkı sağladıklarını söyledi. Kılca; “Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize yeni eğitim yuvaları kazandırmak için büyük bir gayret gösterdik Karatay Belediyesi olarak Türkiye’de en çok okul yaptıran belediyeler arasındayız. Hatta bu noktada öncü bir belediyeyiz. Çocuklarımıza, daha ferah ve daha huzurlu bir eğitim yuvası sunmak için okullarımızın çevre düzenleme çalışmalarından fiziki ihtiyaçlarına kadar tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

KIRTASİYE DESTEĞİ VE NAKDİ EĞİTİM DESTEKLERİ İLE AİLELERE KATKI SUNUYORUZ

Hasan Kılca; Eğitimdeki fiziki yatırımların yanı sıra eğitimin faklı alanındaki birçok projeyi de hayata geçirdiklerini vurguladı. Kılca projelerden bazılarını şu şekilde paylaştı; “İlk defa 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde “Mutlu Çocuklarıyla Bir Başka Karatay” sloganıyla ilçede birinci sınıfa başlayan bütün öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi desteği sağladık. Bu projemizin içeriğini daha da zenginleştirdik. Yine bu yıl ilçede üniversiteye başlayacak öğrencilerimize 1000 TL destek veriyoruz. Böylelikle ailelerimizin eğitim yükünü bir nebze de olsa azaltmış oluyoruz.”

ÖĞRENCİLERİMİZE BİLİM DERGİLERİNİ ÜCRETSİZ ULAŞTIYORUZ

Teknolojiyi üreten bir nesle katkı sunma hedefiyle bilime de ayrı bir başlık açtıklarını belirten Kılca; “Bilimin toplumun her kademesine ulaşması ve gündelik hayatta yer edinmesi amacıyla ilçede eğitim gören öğrencilere aylık “TÜBİTAK Bilim ve Teknik”, “Bilim Çocuk” ile “Meraklı Minik” dergilerini ulaştırdıklarını kaydetti. Hasan Kılca bu kapsamda 15 bin 437 dergi gönderimi yaptıklarını söyledi. Kılca; “Çocuklarımızın teknoloji ve bilimle yetişmesini sağlamak amacıyla yürüttüğümüz bir başka projemiz olan “TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kitaplığı’nı tüm okullarımıza kurduk ve bu projemizi de genişleterek sürdürdük” dedi.

YATIRIMLARIMIZLA ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİŞİM DÜNYASINA HAZIRLIYORUZ

“Karatay Robot Hareketi” sloganıyla Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve MEVKA’nın katkılarıyla robotik kodlama alanında da önemli bir adım attıklarını söyleyen Başkan Kılca; “Robokaratay Projesi”ni hayata geçirdiklerini hatırlattı. Kılca,  bu proje başlığında robot yarışmaları da düzenlediklerini belirtti. Hasan Kılca; “Tüm bu çalışmalarımızla amacımız teknolojiyi üreten çocuklarımızı bilişim dünyasına hazırlamak” diye konuştu.

ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ, ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELİYORUZ

Hasan Kılca; Üniversiteler ile işbirliği yaptıklarını belirterek; “Eğitimde akademik kalitenin arttırılması amacı ile üniversitelerle ile işbirliği yapıyoruz.  Okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak eğitim, kültür, teknoloji ve sportif alanlarda yapılacak çalışmalarda iş birliği içinde, verimli ve etkin bir eğitim öğretim süreci inşa etmeye ilişkin protokoller imzalıyoruz. Üniversite öğrencilerimiz ile ‘Kariyer Günleri’ temalı söyleşilerle bir araya geliyoruz. Yine okul ziyaretlerimiz ile de öğrencilerin talep ve isteklerini de alarak yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz” değerlendirilmesinde bulundu.

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE DE KATKILARIMIZ ARTARACAK SÜRECEK

Yeni dönemin öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve ailelere hayırlı olmasını dileyen Kılca sözlerini şöyle noktaladı; “Eğitimle ilgili tüm projelerimizle öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yanındayız. Bu saydığımız başlıkların dışında öğrencilerimizin eğitim ve sosyal hayatlarına bir şekilde dokunuyoruz. Okullarımıza yaptığımız halı sahalarımız, öğrencilerimize sunduğumuz gezi programlarımız, kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz ile kişisel, toplumsal, kültürel, sanatsal, sportif ve iletişim konularında gelişimlerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Biz insana yapılan yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu biliyoruz. Onun için geleceğimize, gençlerimize önem veriyoruz. Karatay Belediyesi olarak yeni dönemde de eğitime ve eğitim kurumlarımıza olan katkılarımızı arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Şehrin inşası şehrin imarı çok önemli ama neslin ihyası daha da önemli. Biz neslin ihyası için çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize anne-babalara ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Habere Ait Görsel İçerikler