Sergi
KARATAY BELEDİYESİ, KONYA GASTROFEST’TE

KONYA GASTROFEST’TE KARATAY’IN LAVANTA ÜRÜNLERİ ÇOK BEĞENİLDİ

HASAN KILCA: KARATAY’IN DEĞERİNE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Karatay Belediyesi, “Benim Şehrimde Yemek Bir Medeniyettir” sloganıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya GastroFest’teki yerini aldı. Karatay Belediyesi’nin Kalehan Ecdat Bahçesi içerisindeki Karatay Lavantası temalı stantlarına uğrayan misafirler, hem Karatay’ı çok daha yakından tanıma fırsatı buldu hem de Karatay Lavanta Bahçesi’nin lavantalarından elde edilen ürünlerin tadına bakıp temin ettiler.

Karatay Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kalehan Ecdat Bahçesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Konya GastroFest’te stant açtı.

4 Eylül’e kadar sürecek olan Konya GastroFest’te Karatay Belediyesi, kurduğu iki stantta Karatay’ın eşsiz lezzetlerinin yanı sıra Karatay Lavanta Bahçesi’nin lavantalarından elde edilen ürünlerin tanıtımını yapıyor.

Karatay’ın standını ziyaret eden misafirlere Lavantalı dondurma ikramı yapan Karatay Belediyesi, “Karatay Lavantası” temalı stantlarında ayrıca yine lavantalardan elde edilen reçel, lokum, kolonya, sabun, krem, tohum ve yağlardan da temin etme imkanı buldu. Etkinlik alanına şehir içi ve şehir dışından gelen misafirler de Karatay Belediyesi’nin stantlarına yoğun ilgi gösterdi.

KARATAY’IN DEĞERİNE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Konya GastroFest için Kalehan Ecdat Bahçesi’nde stant kuran kurum ve firmaları ziyaret ederek organizasyonun hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Karatay Belediyesi olarak Konya GastroFest’te Karatay’ı en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettiklerini söyleyen ve stantlarını ziyaret ederek Karatay’a büyük ilgi gösteren tüm misafirlerine teşekkür eden Başkan Hasan Kılca; “Hem Karatay’ımızın bütün güzelliklerini hem de Karatay Belediyesi olarak ilçemize yeni bir renk olan Karatay Lavantası’nın ve Lavantadan ürettiğimiz ürünlerimizin tanıtımını yapmak için Konya GastroFest’teki yerimizi aldık. Konya GastroFest, Konyamızı ve ilçelerimiz ile markalarımızın tanıtımı için çok önemli bir fırsat. Organizasyonu düzenleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay başta olmak emeği geçen ve etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Habere Ait Görsel İçerikler