Sergi
KARATAY BELEDİYESİ, SOSYAL HAYATA KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYOR

ESENTEPE SOSYAL TESİS HİZMETE AÇILDI

HASAN KILCA: ESENTEPE SOSYAL TESİSİ TÜM BÖLGEYE HİZMET VERECEK

Karatay Belediyesi tarafından merkeze uzak Esentepe Mahallesi’ne kazandırılan ve içerisinde Emekli Konağı, işyerleri ve fırının bulunduğu sosyal tesis, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Esentepe Sosyal Tesisi’nin tüm bölgeye hizmet vereceğini ve bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getireceğini söyledi. 

Karatay’ın ihtiyaçları ve mahallelerin talepleri doğrultusunda bugüne kadar ilçeye birçok proje kazandıran Karatay Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek bir yatırımı daha hizmete açtı. 

Bu kapsamda merkeze uzak Esentepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve içerisinde Emekli Konağı, iki adet işyeri ve fırının bulunduğu sosyal tesis, düzenlenen törenle açıldı. 

Açılış öncesinde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Esentepe Sosyal Tesisi’nin bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğini söyleyerek, tesisin birçok özelliği bir arada bulundurduğunu kaydetti. Hayata geçirdikleri hizmetlerle temel hedeflerinin Karatay’ın hizmet kalitesini artırmak olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca, belediye olarak ilçeye yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olduklarını aktardı.

MERKEZDE NE VARSA MERKEZE UZAK MAHALLELERİMİZDE DE O OLACAK

Hasan Kılca; “Gönül ve hizmet belediyeciliğin en güzel örneklerinin hayata geçtiği Merkezde ne varsa merkeze uzak mahallelerimizde de o olacak diyoruz. Ziyaretlerimizdemuhtarlarımız ve hemşehrilerimizle birlikte mahallelerimizin eksikliklerini tespit ediyoruz ve gerekli çalışmalarımızı hemen başlatıyoruz. Ekiplerimiz, 80 mahallemizin tamamında çalışma yürütüyor. Bir yandan hemşehrilerimizin ulaşım konforunu artıran yeni yol açma, yol genişletme veya düzenleme projelerimizi hayata geçirirken, diğer taraftan da birçok mahallemize parke yollar kazandırıyoruz. Bu noktada Yenikent Yolu’nu tamamladık. Büyükşehir Belediyemiz Akörenkışla Yolu’nun büyük bir kısmını tamamladı. Yine Eskil, Mezgitli ve Bayramdüğün’ün yollarını tamamladık” dedi. 

ESENTEPE SOSYAL TESİSİ TÜM BÖLGEYE HİZMET VERECEK

Esentepe Mahallesi’ne kazandırdıkları tesisin çok amaçlı olarak hizmet vermesine yönelik tasarladıklaklarını aktaran Hasan Kılca; sosyal tesis ile ilgili bilgi vererek, Karatay için gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Kılca sözlerini şöyle tamamladı: “Esentepe Mahallemiz; Karapınar, Eskil ve Karatay’ın ortak noktasında yer alan bir önemli bir merkez. Bölge tarımla uğraşan hemşehrilerimizin daha yoğun olduğu ve geçiş yaptığı bir yer. Dolayısıyla içerisinde emekli konağı, iki adet işyeri ve fırın bulunan Esentepe Sosyal Tesisimizi de bu bağlamda önemli bir hizmet olarak görüyoruz. Bu tesisimiz, Esentepe Mahallemizin yanı sıra bu bölgenin tamamına, hemşehrilerimize ve bölgede üretim yapan çiftçilerimiz için de önemli bir konaklama merkezi olacak. Karatay Belediyesi olarak ilçemize ve hemşehrilerimizin hayatına katkı sunmaya devam edeceğiz. Esentepe Sosyal Tesisimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen; “Konya ile Karatay ile iç içeyiz ve birçok konuda birlikte hareket ediyoruz. Karatay’da yaşayan birçok Eskilli hemşehrimiz var. onlar da Karatay Belediyemizden gayet memnunlar. Bu vesileyle, Esentepe Sosyal Tesisi’nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Esentepe Sosyal Tesisi’nin hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi; “Gerek hükümetimiz, gerek Büyükşehir ve Karatay Belediyemiz, seçimler öncesinde ne söz verdiyse hepsi teker teker yapılıyor. Bugün de bir başka hizmetin açılışını yapıyoruz. Hayırlı olsun.”

MHP Karatay İlçe Başkan Vekili Ahmet Şalvarcı ise; “Milliyetçi Hareket Partisi Karatay İlçe Teşkilatı olarak, Karatay Belediyemizin ilçemize yaptığı tüm hizmetlerin şahidiyiz. Esentepe mahalemize böyle güzel bir tesisi kazandırdıkları için Karatay Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Esentepe Sosyal Tesisi, dualar eşliğinde hizmete girerken, açılışın ardından protokol üyeleri, tesisi birlikte inceledi.

Habere Ait Görsel İçerikler