Sergi
 “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ İLE BELEDİYE PERSONELİNE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SEMİNERİ VERİLDİ

 “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ İLE BELEDİYE PERSONELİNE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SEMİNERİ VERİLDİ

KARATAY’DA MADDE BAĞIMLILIĞINI ÖNLEMEDE ANNENİN ÖNEMİ KONUŞULDU

İçişleri Bakanlığı’nın gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek amacıyla başlattığı “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM tarafından Karatay Belediyesi’nde çalışan kadın personele yönelik seminer verildi. Seminerde annelerin de iletişim ağına dahil edilerek bağımlılıkla mücadelenin ülke geneline yaygınlaştırılması ve bağımlılıkla mücadelede tek ses olunmasının önemi vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi TUBİM tarafından; Karatay Belediyesi’nde çalışan kadın personele yönelik eğitim semineri verildi.

SEMİNERDE EĞİTİMİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde polis memurlarının hazırladıkları slayt sunumları ile çağımızın en önemli sorunlarından biri uyuşturucu bağımlılığı hakkında soru-cevap şeklinde katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Proje kapsamında, Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM büro amirliğinde görevli polis memurları; Uyuşturucu maddeye başlama nedenleri, bağımlılık döngüsü, madde kullanımı ve bağımlılığın belirtileri, narkotik suçlarla mücadelenin önemi, operasyonel faaliyetler ve yakalamalar gibi konularda dikkat edilmesi gerekenleri katılımcılarla paylaştı.

Annelerin de iletişim ağına dahil edilerek bağımlılıkla mücadelenin ülke geneline yaygınlaştırılması ve bağımlılıkla mücadelede tek ses olunmasının vurgulandığı seminerde madde bağımlılığının nasıl başladığı, nasıl korunmak gerektiği ve bağımlılıkla nasıl mücadele edileceği ve neler yapabileceği ele alındı.

Seminer sonrası katılımcılara proje ile ilgili el broşürü dağıtımı yapılarak çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda önerilerde bulunuldu.

FARKINDALIK OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ

Katılımcılara seminerin amacını açıklayan ve katılımlarından dolayı belediye çalışanlarına teşekkür eden Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polis memurları; ”Bu seminerin farkındalığı artıracak bir çalışma olacağını ve sizlerin bilgisinin de arttıracağını düşünüyoruz. Bu noktada “En iyi Narkotik Polisi Anne” semineri ile kamu kuruluşlarındaki annelerimize anlatıp farkındalık oluşturmak istiyoruz. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan ve özellikle çocuklarımız ile gençlerimizi tehdit eden madde bağımlılığı konusunda hepimizin üzerine düşen görevler var. Bu noktada hassasiyet göstererek seminerimize katılım gösteren tüm Karatay Belediyesi personeline teşekkür ediyoruz. Toplumu derinden etkiyen madde bağımlılığı ile mücadelede gösterdiği çaba ve hizmetleri için Karatay Belediyesi’ne de ayrıca teşekkür etmek istiyoruz“ dediler.

Habere Ait Görsel İçerikler