Sergi
SON 2.5 YILDA KARATAY’A 7. AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ PROJESİ

KARAKULAK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN DE TEMELİ ATILDI

HASAN KILCA: HEMŞEHRİLERİMİZ ASM PROJELERİMİZLE DAHA MODERN SAĞLIK HİZMETİ ALACAK

Karatay’ın her alanda hizmetin en iyisini alması adına yatırımlarını sürdüren ve son 2,5 yılda ilçeye 6 Aile Sağlığı Merkezi kazandıran Karatay Belediyesi bu alandaki projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Karatay Belediyesi tarafından, Hayırsever Mehmet İlker Yiğit’in de katkılarıyla Karakulak Mahallesi’ne yapılacak Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “İlçemize kazandıracağımız Aile Sağlığı Merkezi projelerimizle Karataylı hemşehrilerimizin çok daha modern sağlık hizmeti almasına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Sağlık alanındaki yatırımlarıyla Türkiye’ye örnek olan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırılacak Karakulak Aile Sağlığı Merkezi’nin temelini düzenlenen törenle attı.

Hayırsever Mehmet İlker Yiğit’in de katkılarıyla ilçeye kazandırılacak Karakulak Aile Sağlığı Merkezi bin 100 metrekarelik inşaat alanıyla toplamda 4 milyon 400 bin liraya mal olacak. 5 doktor odası, 5 hemşire odası, Gebe İzleme Odası, Aşı-Bebek İzleme Odası, Tıbbi Müdahale Odası, Laboratuvar ve Çok Amaçlı Salon'dan oluşacak Aile Sağlığı Merkezi’nin kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

SAĞLIKTA ÖRNEK YATIRIMLARA İMZA ATIYORUZ

ASM’nin temel atma töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinde örnek teşkil edecek önemli hizmetlere imza attığına dikkat çekerek, Karatay’ı çok yönlü hizmet anlayışıyla ilmek ilmek dokuduklarını söyledi. Gelişen Karatay’a öncülük etmek için çalıştıklarına işaret eden Başkan Hasan Kılca, Karakulak Aile Sağlığı Merkezi’nin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti.

Hasan Kılca şunları söyledi: “Karatay’ımız için hizmet üretmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her yatırımda, her hizmette hemşehrilerimizin duası başta olmak üzere desteği, katkısı ve öngörüsü var. Bizler de gönlümüzdeki Karatay sevdasıyla çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Güzel şehrimiz Konya’mızın kalbi Karatay’ın her bir noktasını altyapı ve üstyapı yatırımlarımızdan sosyal ve kültürel projelere, eğitimden-sağlığa kadar çok yönlü hizmet halkalarıyla ilmek ilmek dokuyoruz. İstiyoruz ki kazanan hemşehrilerimiz olsun, kazanan Karatay’ımız, şehrimiz ve ülkemiz olsun. İşimizi yaparken vatandaşlarımızın isteklerini ve ilçemizin beklentilerini önemsiyor; bu doğrultuda projeler geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz projeleri planlamamız kapsamına alarak temelini atıp, mümkün olan en kısa süre içerisinde de tamamlayarak Karatay’ımızın hizmetine sunuyoruz. Amacımız; gelişen ve büyüyen bir Karatay’a öncülük edebilmek. Karatay’a olan sevdamız ve vefamızın gereği budur.”

HEMŞEHRİLERİMİZ ASM PROJELERİMİZLE DAHA MODERN SAĞLIK HİZMETİ ALACAK

Karakulak Aile Sağlığı Merkezi ile Karataylıların daha konforlu ve modern sağlık hizmeti alacağını ifade eden Kılca, “Bugün temelini attığımız bu aile sağlık merkezimizi tamamlayacağız. Karakulak Aile Sağlığı Merkezimizi; muayenehanelerin yanı sıra doktor, hemşire, gebe izleme, aşı-bebek izlem ve tıbbi müdahale odaları, toplantı salonu, laboratuvarı, otoparkı, bay-bayan mescidi ve daha birçok birimiyle hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. 2022 yılı içerisinde tamamlayarak hizmete açmayı hedeflediğimiz ve toplamda 4 milyon 400 bin liraya mal edeceğimiz Aile Sağlığı Merkezimizin, hemşehrilerimizin daha konforlu ve modern bir şekilde sağlık hizmeti almasına katkı sunacağına inanıyoruz. Belediye olarak şu ana kadar; Selim Sultan Aile Sağlığı Merkezi’ni, Hayıroğlu Aile Sağlığı Merkezi’ni hizmete açtık ve İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim ettik. Yine Nakipoğlu Mahallesi’nde önümüzdeki hafta ihalesi yapılacak olan hem Aile Sağlığı Merkezi hem 112 merkezi hem de Sağlıklı Yaşam Merkezinin de ihalesini yapıp müdürlüğümüze teslim etmiş olacağız. Yine Hasandede Mescit Mahallesi’nde bir Sağlık Ocağımızın protokolünü önceki haftalarda yapmıştık. Erler ve Başak Mahallelerimizde İl Sağlık Müdürlüğümüz destek verdi. Sağlık çalışanlarını gönderdi ve sağlık ocaklarımız da hizmete girmiş oldu. Diğer hizmetlerde olduğu gibi sağlık hizmetlerinde de Karatay’ın çehresi günden güne değişiyor. Sağlık Bakanlığımıza, Valiliğimize ve İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Tesisimizin mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle, desteğiyle her zaman yanımızda olan bütün hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

KONYA’DAKİ BİRLİK VE BERABERLİK HİZMETLERE YANSIYOR

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Karatay’ın Şehir Hastanesi ile birlikte sağlıkta en üst düzey hizmeti alan ilçelerden biri olduğunun altını çizerek Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta dönüşüm projesinin en önemli basamaklarından biri olan aile sağlığı sisteminin de Konya’da başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Mehmet Koç, şunları aktardı: “Karatay ilçemizde son iki yılda 3 aile sağlığı merkezi hizmete sunuldu. Karatay’daki 102 aile hekimliklerimizden 72 birimimizin bulunduğu binaları yeniliyoruz. Bu çalışmalarımız Sağlık Bakanlığımız, Karatay Belediyemiz ve hayırseverlerimizle birlikte yapılıyor. Gerçekten birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan bugünlerde bu işbirliği çok önem arz ediyor. Bu desteklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum.”

KARATAY BELEDİYESİ HİZMETTE ÇOK GÜZEL VE BAŞARILI BİR İVME YAKALADI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın görevi devraldıktan sonra hızlı bir şekilde mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya başladığını ifade eden AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Karatay Belediyemiz, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmesi noktasında oldukça güzel ve başarılı bir ivme yakaladı. Okullar, sağlık ve sosyal tesisleri gibi birçok hizmeti kamu kurumları işbirliği ve hayırseverlerin desteğiyle ilçeye kazandırıyor. Karakulak Mahallemize yapılacak bu ASM ile de vatandaşlara çok daha modern ve konforlu bir hizmet sunulmuş olacak. Bu güzel aile sağlık merkezini Karatay’a kazandıran Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

KARATAY BELEDİYESİ HER ALANDA GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATIYOR

Karatay Kaymakamı Zafer Orhan da konuşmasında Karatay Belediyesi’nin proje ve hizmette çok güzel işlere imza attığından söz etti.

Zafer Orhan sözlerini şöyle tamamladı: “Neredeyse her hafta bir mahallede ya bir temel atma ya bir açılış için bir aradayız. Ben bundan çok mutlu olduğumu dile getirmek istiyorum. Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca sadece yerel hizmetlere değil, kamu idaresine ait her türlü hizmete de destek veriyor. Sağlık, hepimiz için önemli ve bunu pandemi döneminde çok daha iyi anladık. Sağlık hizmetlerinin ilk aşaması ise aile sağlığı merkezleridir. Bu merkezlerimiz ne kadar güzel mekanlara sahip olursa o kadar güzel hizmet verirler. Karakulak Aile Sağlığı Merkezi’nin Karatay’a ve Konya’ya değerli hizmetler vermesini diliyorum.”

Konuşmaların ardından Karakulak Mahallesi’ne kazandırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli, dualar eşliğinde atıldı. Karakulak Aile Sağlığı Merkezi’nin teme atma törenine Karatay’ın mülki amirlerinin yanı sıra AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ile ilçe yönetimi, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Habere Ait Görsel İçerikler