Sergi
KARATAY’DAKİ ÖRNEK PROJELER GENÇLERİ VE ÇOCUKLARI MUTLU EDİYOR

KILCA: ‘İLÇEMİZİN GÜZELLEŞMESİNE VE GENÇLERİMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SUNUYORUZ’

Karatay Belediyesi, özellikle genç nüfusun fazla olduğu ilçede Karatay Yaz Spor Okulları, 30 Okula 30 Yeni Halı Saha Projesi, Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin etkinlikleri ve daha birçok önemli yatırımıyla Karatay’daki tüm gençlere bütün çocuklara ulaşma gayretinde. Son olarak Karatay Belediyesi’nin katkılarıyla Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde düzenlenen ‘5’inci 20 Yaş Altı Futbol Turnuvası’nda mahalleli gençlerin final heyecanına ortak olan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; ilçede eğitim, spor ve sosyal alanda yürüttükleri projeleriyle gençleri mutlu edip onların gelişimlerine katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Karatay Belediyesi, ilçede özellikle birlik ve beraberliğin pekişmesi, sosyal – kültürel etkinliklerin artmasının yanı sıra Karatay’da yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklar yerine onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunacak projeler üretmeye devam ediyor.

KARATAY BELEDİYESİ, PROJELERİNDE GENÇLERİ HİÇ İHMAL ETMİYOR

Bir taraftan Karatay Yaz Spor Okulları projesini yürüten Karatay Belediyesi, diğer taraftan da ilçedeki 30 okula 30 yeni suni çim saha projesi ile Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin etkinliği ve daha pek çok alanda hayata geçirdiği yatırımıyla eğitim yaşındaki gençlere ulaşmaya yönelik büyük bir çaba gösteriyor.

Karatay Belediyesi, kendi projelerinin yanı sıra STK, dernekler veya vatandaşlar tarafından Karatay’ın 80 mahallesinde yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önemli ölçüde destek de oluyor.

BAŞKAN KILCA, MAHALLELİ GENÇLERİN FİNAL HEYECANINA ORTAK OLDU

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bu kapsamda Karatay Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen ve toplamda 10 takımın ter döktüğü ‘5. Geleneksel Bahar Futbol Turnuvası’nın final maçı heyecanına ortak oldu.

Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki 34 nolu Cim Saha’da yapılan final maçında Tuana Takımı’nı yenen Yenilmezler Takımı, güzel görüntülere sahne olan turnuvada şampiyon olurken; Başkan Hasan Kılca, turnuvanın kupa ve madalya töreninde organizasyona katılan takımları tebrik etti. Kılca ayrıca, turnuvada ter döken bütün gençlere de Konyaspor forması hediye etti.

PROJELERİMİZLE VATANDAŞLARIMIZIN MUTLULUĞUNA KATKI SAĞLIYORUZ

Turnuvanın kardeşlik ve birlik ruhu içerisinde gerçekleştirildiğini, Karatay’da bunu çok önemsediklerine vurgu yapan Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak bu ortamın daha da pekişmesi için gayret ettiklerini söyledi.

Kılca, ‘Buradaki en güzel şey, kardeşlik ruhu içerisinde birlikte olmaktır. Bizler de bu havada gerçekleştirilen bu güzel organizasyona hep birlikte şahitlik ettik. Karatay Belediyesi olarak bizler de mahallelerimizin bu tür faaliyetlerine önem veriyor ve her zaman destek oluyoruz. Bu yıl Ulubatlı Hasan Mahallemize çok güzel bir park kazandırdık. Konya’mızın en büyük parklarından birini yine Ulubatlı Hasan Mahallemizde Sıraç Gülşen Sokağımıza kazandıracağız ve parkımızın yapımına başladık. Böylece mahallelerimiz daha da güzelleşecek. Bildiğiniz gibi ilçemizdeki 30 okulumuza 30 yeni suni çim halı projemizin temelini geçtiğimiz yıl Ekim ayında atmıştık. 6 okulumuzun FIFA normlarında yaptığımız halı sahalarını tamamladık. 10 okulumuzun halı sahasının yapımı ise sürüyor. Yakın bir zamanda tüm projelerimizi tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunacağız inşallah. Yine bildiğiniz gibi Karatay Yaz Okulları Projemizi bu yıl da yürütüyoruz. Karatay Belediyespor Kulübümüz de faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam ediyor. Dolayısıyla tüm bu projelerimizle tek amacımız; yarınımız, umudumuz olan gençlerimizin bedensel ve zihinsel olarak iyi bir şekilde yetişmesine katkı sunmak. Bu konuda daha yapacağımız çok şey var. Bu vesileyle turnuvada şampiyon olan Yenilmezler Takımı’nı tebrik ediyorum. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza ve bütün gençlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Habere Ait Görsel İçerikler