Sergi
BAŞKAN KILCA'DAN KADİR GECESİ MESAJI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ramazan ayının sonlarına yaklaşıldığı bugünlerde bin aydan hayırlı Kadir Gecesi'ne ulaşmış olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Hasan Kılca, "İçinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü salgınının bitmesi ve özlemini duyduğumuz günlere dönebilmemiz için de dua etmeyi unutamayalım" dedi.

Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm İslâm âleminin mübarek gecesini tebrik etti. 

Sabrın, şükrün, ikramın ve infakın bütün güzelliklerini yaşadığımız mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşıldığını hatırlatan Başkan Hasan Kılca, bin aydan hayırlı Kadir Gecesi'ne ulaşmış olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Hasan Kılca'nın Kadir Gecesi mesajı şu şekilde: "Sabrın, şükrün, mağfiretin, infakın ruhumuza işlendiği; mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, bu güzel ayın manevi lezzeti ve güzelliğiyle ruhumuz zenginleşiyor. Özellikle tövbe ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın heyecanı ve sevinci bir başka güzel. Bu gece, Ümmet-i Muhammed başta olmak üzere tüm insanlık için çok önemli bir fırsat. Dargınlıkların ve kırgınlıkların bitirilmesi, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı bu özel geceyi çok iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Yine içinde bulunduğumuz tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü salgınının bitmesi ve özlemini duyduğumuz günlere bir dönebilmemiz için de dua etmeyi unutamayalım. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz ve insanlık bu beladan da kurtulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin ve hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni kutluyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

Habere Ait Görsel İçerikler