Sergi
BAŞKAN KILCA VE KAYMAKAM PARLAR’DAN BM GÖÇMEN BÜROSU’NUN AŞÇILIK VE TEKSTİL KURSUNA ZİYARET

KILCA: BU TÜR PROJELER VATANDAŞLARIMIZ VE GÖÇMENLER İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile birlikte BM Göçmen Bürosu ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Aşçılık ve Tekstil Kursu”nu ziyaret etti. Karatay’ı topyekûn kalkındıracak her türlü çalışmaya destek verdiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, söz konusu projenin de bölge halkı ile Konya’da yaşamını sürdüren göçmenlerin istihdamlarına ve sosyal hayatlarına önemli katkı sağladığını söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Birleşmiş Milletler(BM) Göçmen Bürosu ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Mutfak Elemanı ve Tekstil Kursu’nu ziyaret etti.

Başkan Hasan Kılca, Kaymakam Abdullah Selim Parlar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Akif Paşa İlkokulu eski binasında uygulan projeye katılan kursiyerlerle bir araya gelerek Halk Eğitim Müdürü Yaşar Kolukısa ile proje koordinatörleri ve kursiyerlerden bilgi aldı.

Türkiye’de koruma altında olan göçmenlerin Türkçe öğrenimi ve mesleki eğitimlerine katkı sunan proje, Konya ile birlikte Ankara, Kayseri ve Bursa’da hayata geçirildi. Göçmenlerin yanı sıra aynı zamanda bölge halkını da kapsayan projeden toplamda 26 kursiyer faydalanıyor.

BU TÜR PROJELER VATANDAŞLARIMIZ VE GÖÇMENLER İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Projede katkısı bulunan tüm paydaşları tebrik eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, proje kapsamında dil ve mesleki kursların kursiyerlere yönelik birçok faydasının bulunduğunu söyledi.

Başkan Hasan Kılca, geliştirilen projeyle bölge halkının ve göçmenlerin istihdamlarının arttırılması ve sosyal yönlerinin desteklenmesi bağlamında ilçeye olumlu etkilerinin olacağını vurgulayarak, “Projeyi ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin dil öğrenimi ve mesleki eğitimleri için son derece önemli buluyorum. Sosyal uyumun açısından da faydalı olacak bu proje, istihdama da katkı sunuyor. Vatandaşlarımız ve göçmenler için büyük fırsatlar sunan projenin tüm paydaşlarına çok teşekkür ediyorum. Karatay Belediyesi olarak bizler de söz konusu hedef kitlenin sosyal uyumun sağlanabilmesi adına bugüne kadar birçok proje yürüttük. Bundan sonra da ilçemizin topyekûn kalkınması ve gelişmesi için gereken neyse yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Habere Ait Görsel İçerikler