BAŞKAN HASAN KILCA’DAN KIZILAY HAFTASI MESAJI

KILCA: KIZILAY, ANADOLU’DAN DÜNYAYA UZANAN ŞEFKAT ELİDİR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kılca, Kızılay’ın Türk milletinin en büyük özelliklerinden birisi olan yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının ortak noktada buluştuğu en önemli kurumlardan birisi olduğunu söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kızılay Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında Kızılay’ın 1868 yılından bugüne kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanların acılarını dindirmeye ve yaralarını sarmaya çalışan, milletin yüz akı kuruluşlarından biri olduğunu belirtti.

Kızılay'ın insani yardım faaliyetlerini yıllardır büyük bir başarıyla sürdürdüğüne vurgu yapan Başkan Hasan Kılca'nın mesajı şu şekilde:

“Türk Kızılay’ı, Anadolu’dan dünyaya uzanan şefkat eliyle yıllardır imdat diyen herkesin hemen yanı başında olmuştur. Nerede bir afet veya mağduriyet varsa orada Türk Kızılay’ını görüyoruz. Gıda, giyim, barınma, ilaç ve diğer temel ihtiyaçları hızla gideren bu teşkilatın çalışmalarında özellikle son yıllarda ülkemiz sınırları dışında da etkin faaliyetleri göze çarpıyor. Yaptıkları çalışmalarla Türk milletinin medar-ı iftiharı haline gelen Türk Kızılay’ı, milletinden aldığı maddi ve manevi desteklerle her geçen gün güçlenmektedir. Bu güzide kurumun başarılı çalışmalarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte şahitlik edeceğimize tüm kalbimle inanıyorum.

Kızılay’ın Konya’mızda yürüttüğü çalışmaları da her türlü takdirin üzerindedir. Konya’da yürütülen birbirinden önemli kampanyalar, Kızılay’ın işlevselliğinin güzel örneklerindendir. Zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde de özellikle sağlık çalışanlarımız oldukça büyük sorumluluk üstleniyor. Karatay Belediyesi olarak Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa programlar içerisinde olmaya gayret ediyoruz. Yine Belediye Hizmet binamızın önünde Kan bağışı çalışması yapan Kızılay’ımıza gereken her türlü desteği veriyoruz. Bu vesileyle vatandaşlarımızın maddi ve manevi yardımlarıyla Kızılay’a desteklerini devam ettirmelerini temenni  ediyor, ülkemiz ve milletimizin merhamet ve iyilik yüzü Kızılay'ın gücünü varlığını devam ettirmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, insanlık adına önemli görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Kızılay’ın yönetici ve tüm çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlayarak, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Habere Ait Görsel İçerikler