BAŞKAN KILCA'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

KILCA: MUHTARLARIMIZIN KATKILARIYLA KARATAYIMIZI GÜZEL YARINLARA TAŞIYACAĞIZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 19 Ekim Muhtarlar Günü olması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Muhtarlık kurumunun yerel demokrasinin en eski ve en önemli yapı taşı olma özelliğini taşıdığına vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, "Vatandaşlarımız ile aramızda çok önemli bir köprü vazifesi gören muhtarlarımızla omuz omuza vererek Karatay'ımızı çok daha güzel yarınlara birlikte taşıyacağız" dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yayımladığı mesajla,  muhtarlığın yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca'nın 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajı şöyle:

"Muhtarlarımız, mahallelerde devlet ve yerel yönetimlerin vatandaş ile arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir. Bu yönüyle, en ücra yerleşim yerlerine hizmetin gitmesi adına önemli rol oynamaktadırlar. Karatay Belediyesi olarak bizler de yaklaşık 1.5 yıldır birlikle ilçemiz ve vatandaşlarımız için mahallelerimizin bütün muhtarlarıyla omuz omuza, üstün gayretle çalışıyoruz. Hamdolsun dolu dolu geçen bu zaman diliminde fiziki yatırımlardan kültürel ve sosyal projelere kadar belediyeciliğin birçok en iyi örneğini Karatay’ımızda hep birlikte hayata geçirdik.

Yerel yönetimdeki en önemli paydaşlarımız olarak gördüğümüz ve daha güzel bir geleceğe yürüdüğümüz muhtarlarımızın belediye hizmetlerimizin sahada doğru, yerinde ve etkili olmasında büyük emeklerini yadsıyamayız. Özellikle yaşadığımız salgın sürecinde tedbirlere yönelik çalışmalarımızın da en büyük destekçisi yine değerli muhtarlarımız oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarımızın katkısı ve desteğiyle mahallelerimizde ilçemizde yine hep birlikte çok güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu vesileyle aramızdan ayrılan muhtarlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum."

 

Habere Ait Görsel İçerikler