KARATAY'DA YOL KUMLAMA VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

KARATAY'DA YOL KUMLAMA VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

Karatay Belediyesi'nde hizmet durmuyor. Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan kumlama diğer yandan da alt yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Karatay Belediyesi, kışa rağmen ilçenin muhtelif yerlerinde kumlama ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Mahallelerimizde yol kumlama ve altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. Karatay'da her alanda belediyecilik hizmetini, ilçenin merkeze uzak mahalleleri dahil bütün noktalarda uyguladıklarına değinen Başkan Hançerli,  "Kışın yaşanan ulaşım sıkıntılarından kurtulmak ve vatandaşlarımızın evlerine huzurlu ve güvenli gidip gelmeleri için kumlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde çalışmalarımız yaz-kış demeden sürüyor. Kışın özellikle kumlama çalışmalarına yoğunluk verdik. Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz Çatalhüyük, Fevziçakmak, Karaaslandede, Kerimdede, Doğuş, Yediler, İsmil, Erler, Mengene ve Orhangazi mahallelerimizde kumlama çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütürken; Ulubatlı Hasan, Fevzi Çakmak, Karaaslan Dede,  Hacı Yusuf Mescit, Karakulak, Gazi Osmanpaşa mahallelerimizde ise alt yapı çalışmaları gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Tüm mahallelere eşit hizmet

Çalışmaların mahallelerde koordineli olarak yürütüldüğünü söyleyen Başkan Mehmet Hançerli, yapılan çalışmalarda ihtiyaca göre hizmeti en kısa sürede yerine getirmek için çalıştıklarını dile getirdi. "Şems-i Tebrizi Mahallesinde hemşerilerimiz nasıl evine işine ayağına çamur değmeden gidebiliyorsa, merkeze uzak mahallelerde de aynı imkanların tesisi için çalışıyoruz." diyen Başkan Hançerli; yayla yollarından ara sokaklara kadar çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Habere Ait Görsel İçerikler