• Başkan'ın Mesajı

  Değerli Karataylı Hemşehrilerim; Bir yerel seçimini daha oylarımızı arttırarak tamamladık.Karatay halkı bu seçimlerde de büyük bir siyasi olgunluk göstermiştir.30 Mart 2014 Yerel seçimleri ile yeniden ilçemize,mahallelerimize mutlu,güvenli,huzurlu bir kent ortamı için,geçmişi geleceğe taşıyarak,dünü bugünü bütünleştirerek yaşatmaya halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.Bunu gerçekleştirirken en büyük destekçimiz siz değerli Karataylılar olacaktır.

  Sevgili Karataylılar; Büyük bir medeniyete Başkentlik yapmış şehrimizde ilçemiz adını Alaaddin Keykubat zamanında yaşamış önemli şahsiyetlerden biri olan Celalettin Karatay dan almıştır.Dünyaya ‘’Ne Olursan Ol Yine Gel’’ çağrısında bulunan büyük Mutasavvif Mevlana Celaddin Rumi’ nin türbesinin ilçemizde bulunması yine Mevlana Celaddin Ruminin yetişmesinde büyük emeği olan Şemsi Tebrizinin türbesininde ilçemiz sınırlarında olması da Karatay’a bambaşka bir kimlik kazandırmıştır. Önümüzdeki süreçte üzerimize düşen her türlü mesuliyeti yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

  Yenilen Karatay da imar faaliyetlerinden,Pazar marketlere,okul,sağlık ocağı,sosyal tesis yapımından yeşil alana kadar,modern parklardan iş merkezlerine ihtiyaç olan her konuda teknolojinin son imkanları kullanarak durmadan yorulmadan çalışmaya Karatay’ı layık olduğu konuma taşımaya devam edeceğiz. 10 yıl önce olduğu gibi önümüzdeki 5 yıllık süreçte de gönüllerinizde,dualarınızda olmak ümidi ile…

  Mehmet Hançerli

  Karatay Belediyesi Belediye Başkanı

 • Başkan'ın Özgeçmişi

  1960 yılında Konya ili Altınekin İlçesinde Doğdu. İlk , orta ve lise tahsilini Konya'da tamamladı. 1982 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümü'nden mezun olmuştur. 1982-1984 yılları arasında Tümosan inşaatında şantiye şefliği yapmıştır. 1985-1989 yılları arasında Hadim Belediyesi Fen İşleri Amirliği yaptı.

  1989-2000 yılları arasında 11 yıl boyunca Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yapmıştır. 2000-2003 tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesi'nde Fen İşleri Daire Başkanı olarak çalışmıştır. Karatay Belediyesi Başkan Adayı olmak için bu görevinden istifa ederek 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde almış olduğu %64.7 oy oranıyla göreve geldi.

  29 mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar seçilerek % 68.16 Oy oranı ile 2. kez seçildi ve 30 mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar seçilerek % 76.6 Oy oranı ile 3. kez seçildi Karatay Belediye Başkanlığı görevine gelmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Mehmet Hançerli

  Karatay Belediyesi Belediye Başkanı

 • Önceki Başkanlar


  Mustafa Özkafa

  Mustafa Özkafa

  Eski Belediye Başkanı

  Başkanlık Yaptığı Dönem:
  1989-1994, 1994-1999


  Mehmet Şen

  Mehmet Şen

  Eski Belediye Başkanı

  Başkanlık Yaptığı Dönem:
  1999-2004